Młody talent polskiej siatkówki. Kim jest Zuzanna Górecka?

Siatkówka
Młody talent polskiej siatkówki. Kim jest Zuzanna Górecka?
fot. Cyfrasport
Kim jest Zuzanna Górecka?

Zuzanna Górecka coraz częściej zachwyca polskich kibiców swoją grą. Kim jest wschodząca gwiazda drużyny Biało-Czerwonych oraz Grot Budowlanych Łódź?

Pierwsze sukcesy klubowe przyjmującej pojawiły się już podczas jej gry w drużynach młodzieżowych. Z ekipą Legionovii Legionowo zdobyła dwa mistrzostwa Polski kadetek (2016, 2017), a także triumfowała w rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorek (2018). W 2017 i 2018 roku otrzymała nagrodę dla MVP turnieju. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Lista kandydatów na selekcjonera polskich siatkarek. "Jest kilkunastu chętnych"

 

Na starcie swojej seniorskiej kariery pozostała w klubie z Legionowa. Po roku gry w Polsce przeniosła się do najlepszego zespołu Ligi Mistrzyń z sezonu 2018/2019 - włoskiej Novary. Polka na Półwyspie Apenińskim pełniła głównie rolę rezerwowej. Nic w tym dziwnego, ponieważ warto przypomnieć, że Górecka ma dopiero 21 lat. Po krótkiej przygodzie w Italii wróciła do ojczyzny i dołączyła do zespołu Grot Budowalni Łódź. Z drużyną z Łodzi w 2020 roku zdobyła Puchar Polski.

 

Mimo młodego wieku siatkarka ma także doświadczenie w grze reprezentacyjnej. W 2018 roku stanęła na najniższym szczeblu podium na mistrzostwach Europy juniorek. Później dołączyła do ekipy Jacka Nawrockiego. Wystąpiła w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich, a także w starciach mistrzostw Europy 2021.

 

Wszystko wskazuje na to, że utalentowana zawodniczka będzie stanowić o sile naszej kadry w najbliższej przyszłości. Przed Górecką świetlana przyszłość i szansa, aby zostać absolutną gwiazdą światowego formatu. Miejmy nadzieję, że wraz z jej dobrą grą, przyjdą również sukcesy reprezentacji Polski.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie