Polsat Boxing Night 11: Jak wyglądała ostatnia walka Youriego Kalengi w Polsce? (WIDEO)

Sporty walki
Polsat Boxing Night 11: Jak wyglądała ostatnia walka Youriego Kalengi w Polsce? (WIDEO)
Fot. Polsat Sport
Polsat Boxing Night 11: Jak wyglądała ostatnia walka Youriego Kalengi w Polsce?

Już 22 października w Gliwicach odbędzie się gala Polsat Boxing Night 11. Jednym z bohaterów wydarzenia będzie Youri Kalenga (27-6, 20 KO). "El Toro" stoczy swój kolejny pojedynek przed polską publicznością. Jego przeciwnikiem będzie Siergiej Radczenko (7-7, 2 KO). W związku z tym przypominamy ostatnią walkę Kongijczyka w naszym kraju.

W najbliższy piątek 33-latek stoczy swój czwarty pojedynek w Polsce. Po raz pierwszy w kraju nad Wisłą wystąpił w kwietniu 2018 roku. Wówczas w Częstochowie musiał uznać wyższość Mateusza Masternaka. Do Polski wrócił rok później. W Legionowie pokonał go Michał Cieślak. To była jego ostatnia porażka w dotychczasowej karierze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Siwy przed galą PBN 11: Chciałbym jeszcze coś osiągnąć w boksie

 

Ponownie w Polsce Kalenga pojawił się w marcu tego roku. "El Toro" zawalczył na Rocky Boxing Night w Gdańsku. Przeciwnikiem zawodnika z Demokratycznej Republiki Konga był Michal Plesnik.  Stawką pojedynku był pas mistrza WBC Francophone w kategorii cruiser. 

 

Od początku pojedynku Kalenga przeważał. Stopniowo budował swoją przewagę i punktował rywala. W końcu w dziewiątej rundzie posłał Słowaka na deski. Starcie został przerwane, a "El Toro" zapisał na swoje konto 26 zwycięstwo w zawodowej karierze. 

 

 

Obecnie Kongijczyk może się pochwalić serią trzech wygranych z rzędu. Ponadto rozpoczął treningi w Polsce. Kalenga do swoich walk przygotowuje się w Kościerzynie. 

 

Swój kolejny bój Kalenga stoczy 22 października na Polsat Boxing Night. Jego rywalem będzie Siergiej Radczenko. Czy "El Toro" dopisze do swojego rekordu kolejną wygraną?

 

Sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night 11 w serwisie eBilet.pl ---> TUTAJ

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie