Serie A: Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w meczu Juventus - Roma (WIDEO)

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w niedzielnym meczu Serie A pomiędzy Juventusem a Romą. Pod koniec pierwszej połowy golkiper gospodarzy skutecznie sparował piłkę po strzale Jordana Veretouta. Juventus pokonał stołeczną ekipę 1:0.

W 43. minucie Roma wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Tammy'ego Abrahama. Chwilę wcześniej sędzia zauważył jednak przewinienie w polu karnym Szczęsnego i nie uznał gola dla podopiecznych Jose Mourinho, a podyktował karnego.

Jak się okazało, reprezentant Francji przegrał pojedynek z polskim bramkarzem i nie zdołał pokonać byłego golkipera... Romy.

Do przerwy Juventus prowadzi 1:0 po golu Moise Keana i takim też rezultatem zakończył się ten mecz. W najbliższej kolejce Juventus zmierzy się z Interem Mediolan na wyjeździe, z kolei Roma podejmie Napoli, które w niedzielę wygrało 1:0 z Torino.

Juventus - Roma 1:0 (1:0)
Bramka: Kean 16