Stysiak show we Włoszech! 67. z rzędu zwycięstwo Wołosz

Magdalena Stysiak weszła na boisko i zapewniła swojemu zespołowi zwycięstwo.

Magdalena Stysiak dała próbkę swoich możliwości w meczu 2. kolejki ligi włoskiej. 20-latka nie rozpoczęła spotkania w wyjściowym składzie, a mimo to zdołała wywalczyć dla swojego zespołu aż 28 punktów.

Wejść na boisko z kwadratu dla rezerwowych w takim stylu to niemała sztuka. Stysiak pojawiła się na parkiecie w połowie pierwszego seta, zastępując Belgijkę Lise Van Hecke. Reprezentantka Polski zagrała do końca meczu i zdobyła aż 28 punktów, z czego po jednym z zagrywki i bloku, a aż 26 atakiem. Grała z 57-procentową skutecznością w tym elemencie. Vero Volley Monza pokonała Reale Mutua Fenera Chieri 3:1 (25:27, 25:15, 25:20, 25:13).

Znakomity występ zanotowała też Joanna Wołosz. Ekipa Polki Prosecco Doc Imoco Volley Conegliano pokonała Acqua & Sapone Roma Volley Club 3:0 (25:21, 25:15, 26:24). Dla rozgrywającej było to 67. zwycięstwo z rzędu. Wołosz zagrała w pierwszym składzie, ale nie pozostała na boisku do końca. Zdobyła dwa punkty, z czego jeden atakiem i jeden zagrywką.

Klubowe mistrzynie Europy zajmują aktualnie drugą lokatę w tabeli Serie A1. Wyprzedzają je jedynie siatkarki Igor Gorgonzola Novara. Zespół Stysiak plasuje się na piątej pozycji z jednym zwycięstwem i jedną porażką.