Czy uraz Fabiana Drzyzgi jest poważny? "To ciężkie do zdiagnozowania"

Siatkówka
Czy uraz Fabiana Drzyzgi jest poważny? "To ciężkie do zdiagnozowania"
fot. Cyfrasport
Fabian Drzyzga zmaga się z urazem.

Fabian Drzyzga nie zagrał w meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Jak się okazuje rozgrywający Asseco Resovii i reprezentacji Polski zmaga się z urazem szyi. O stanie zdrowotnym siatkarza w "Prawdzie Siatki" poinformował Wojciech Drzyzga.

W niedzielę Asseco Resovia podejmowała rywali z Radomia. Trener Alberto Giuliani wprowadził kilka zmian w wyjściowej szóstce, co można było odczytać jako reakcję na nie najlepszy występ rzeszowian i porażce 0:3 w Katowicach. Jak się okazuje niektóre roszady były wymuszone. Na rozegraniu nie zagrał Fabian Drzyzga, który nominalnie jest pierwszym graczem na tej pozycji. Jego miejsce zajął Paweł Woicki.

 

Uwagę kibiców zwrócił fakt, że Drzyzga nawet podczas rozgrzewki był bardzo ostrożny i nie mógł wykonywać wszystkich ruchów w pełnym zakresie. Zawodnik zmaga się bowiem z urazem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szalona obrona libero Ślepska Malow Suwałki! (WIDEO)

 

- Ma bolesność w szyi, która jest ciężka do zdiagnozowania. Wiecie jak to jest z kręgosłupem, niby nic wielkiego, ale sposób objawiania się tej kontuzji jest taki, że im dłużej trwa wysiłek, tym gorzej. Czasem urazy można rozgrzać, a ta kontuzja nie pozwala Fabianowi zrobić nawet tego - powiedział.

 

Jak poinformował Wojciech Drzyzga, rzogrywający Asseco Resovii ma wrócić do treningu już we wtorek.

 

Rzeszowianie po trzech kolejkach mają na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. W 4. kolejce zmierzą się ze Stalą Nysa, która jak dotąd jeszcze nie wygrała. 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie