FEN 36: Rozdano bonusy

Sporty walki
FEN 36: Rozdano bonusy
fot. FEN
Bonus za poddanie wieczoru gali FEN 36 otrzymał Eder De Souza.

Organizacja FEN przyznała bonusy za galę FEN 36: Szczecin Fight Night. Wydarzenie odbyło się 16 października w szczecińskiej Netto Arenie. Największe uznanie wzbudziła walka Krzysztofa Dobrzyńskiego z Maciejem Kalicińskim.

Dużą niespodzianką na gali FEN 36 była utrata pasa kategorii półciężkiej przez Marcina Wójcika (14-8, 7 KO, 5 SUB), który został poddany w drugiej rundzie przez Edera de Souzę (19-7, 7 KO, 10 SUB). To właśnie efektowne duszenie brabo zagwarantowało Brazylijczykowi bonus za poddanie wieczoru.

 

FEN 37: Znamy pierwsze szczegóły gali

 

Za nokaut wieczoru uznano zaś wyczyn Bartosza Szewczyka, który w pierwszej rundzie kombinacją ciosów "odłączył od prądu" Michała Piwowarskiego.

 

Za najlepszą walkę uznano krwawy pojedynek dwóch 26-latków, czyli Krzysztofa Dobrzyńskiego i Macieja Kalicińskiego, którzy na przestrzeni trzech rund stworzyli w klatce prawdziwą "krwawą łaźnię". Ostatecznie o zwycięstwie pierwszego z wymienionych zadecydowali sędziowie.


Walką wieczoru był pojedynek Mateusza Rębeckiego (13-1, 8 KO, 4 SUB) z Felipe Maią (10-6, 2 KO, 8 SUB), który zakończył się jednak w zaledwie kilkanaście sekund. "Chińczyk" odniósł tym samym kolejne zwycięstwo na polskim podwórku, broniąc przy okazji pas kategorii lekkiej. Czy Polak wywalczy sobie w końcu uznanie i miejsce w największej, amerykańskiej organizacji UFC?

 

Bonusy gali FEN 36:

 

Walka wieczoru: Krzysztof Dobrzyński i Maciej Kaliciński

Nokaut wieczoru: Bartosz Szewczyk

Poddanie wieczoru: Eder de Souza

 

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Marcina Wójcika z Ederem de Souzą.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie