Tauron Liga: BKS BOSTIK z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Siatkarki BKS miały w poniedziałek powód do radości.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała pokonał 3:0 (25:23, 26:24, 25:23) #VolleyWrocław w meczu 4. kolejki Tauron Ligi. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka w tym sezonie.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od fragmentu bardzo wyrównanej gry. Ekipy walczyły punkt za punkt aż do stanu 11:11. Później na dwa "oczka" odskoczyły bielszczanki i starannie pielęgnowały swoją przewagę. W pewnym momencie prowadziły nawet czterema punktami, lecz w końcówce gospodynie rozpoczęły gonitwę i doprowadziły do remisu po 22. Set zakończył się zwycięstwem przyjezdnych po błędzie na zagrywce Aleksandry Rasińskiej.

Zwycięstwo wyraźnie uskrzydliło podopieczne Bartłomieja Piekarczyka. Po zmianie stron rozpoczęły od prowadzenia aż 6:0! Dopiero błąd serwisowy Martyny Świrad dał wrocławiankom pierwszy punkt. Wydawało się, że po takiej serii siatkarki BKS BOSTIK spokojnie doprowadzą seta do końca, jednak już po chwili na tablicy wyników pojawił się remis 10:10. Kilka minut później zespół Dawida Murka prowadził już 14:11. Do końca odsłony walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie na przewagi zwyciężyły bielszczanki przybliżając się do zwycięstwa w całym spotkaniu.

Set trzeci do połowy był wyrównany. Później przyjezdne zaczęły "odjeżdżać" rywalkom, jednak końcówka znowu dostarczyła kibicom w hali "Orbita" wielu emocji. Ponownie lepiej na tym etapie partii spisały się siatkarki BKS BOSTIK i wygrały cały mecz 3:0.

#VolleyWrocław - BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 24:26, 23:25)

#VolleyWrocław: Anna Kaczmar, Natalia Murek, Izabela Bałucka, Aleksandra Rasińska, Andrea Kossanyiova, Karolina Fedorek – Agnieszka Adamek (libero) – Marta Wellna, Adrianna Szady.

BKS Bostik Bielsko-Biała: Magdalena Janiuk, Ewelina Polak, Weronika Szlagowska, Martyna Świrad, Gabriela Orvosova, Aleksandra Kazała – Julia Mazur (libero) – Kinga Drabek (libero), Martyna Borowczak, Karina Chmielewska, Dominika Pierzchała, Alina Bartkowska.

MVP: Aleksandra Kazała