Duet Mariusz Stępiński - Daniel Sikorski dał wygraną Arisowi Limassol rzutem na taśmę. Świetna passa Polaka trwa!

Mariusz Stępiński w barwach Hellasu Werona, z którego jest wypożyczony do końca sezonu do Arisu Limassol.

To był udany poniedziałek dla Mariusza Stępińskiego i jego kolegów z Arisu Limassol, choć długo wydawało się, że wcale tak nie będzie. Polski napastnik walnie przyczynił się do kolejnego zwycięstwa Arisu w meczu ligi cypryjskiej. Tym razem klub polskiego napastnika pokonał na wyjeździe 2:1 Doxę Katokopias w meczu 6. kolejki tamtejszej ekstraklasy. Stępiński strzelił pierwszego gola dla gości. Z kolei bohaterem został Daniel Sikorski, który po wejściu z ławki rezerwowych, zdobył zwycięską bramkę.

Stępiński od pewnego czasu imponuje formą. 26-latek w ostatnich trzech meczach ligowych strzelił aż pięć goli dla Arisu, w którym występuje od tego sezonu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Hellasu Werona.

Tym razem 4-krotny reprezentant Polski okazał się kluczowym graczem w rywalizacji z Doxą Katokopias. Zespół z Limassolu, który jest beniaminkiem cypryjskiej elity, już od 7. minuty przegrywał po golu Tidjani Anaane. I długo wydawało się, że Aris poniedziałkowy mecz przegra.

Gospodarze prowadzili aż do 85 minuty. Jednak w samej końcówce dał o sobie znać Stępiński, który w 86. minucie doprowadził do remisu. Zespół przyjezdny nie zamierzał zadowalać się remisem i dążył do zadania kolejnego ciosu rywalowi.

Kolejny gol dla Arisu padł 180 sekund później. Tym razem Stępiński wcielił się poniekąd w rolę asystenta, a skutecznym wykończeniem wykazał się Sikorski, który w 89. minucie pokonał bramkarza Doxy. Polski napastnik oddał strzał w światło bramki, a Austriak urodzony w Warszawie, dobił to uderzenie.

Stępiński w tym sezonie strzelił 5 goli w rozgrywkach tamtejszej elity i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Z kolei stawce przewodzi były zawodnik Legii Warszawa - Ivan Trickovski, który zgromadził w sześciu występach 7 trafień.

Sikorski, który w większości meczów ligowych pełnił rolę zmiennika, w sześciu występach ligowych strzelił 2 gole. Niespełna 34-latek "dorzucił" także jedno trafienie w rozgrywkach Pucharu Cypru.

W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał Kevin Lafrance, który w przeszłości reprezentował barwy Widzewa Łódź, Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów. Z kolei Romario Balde (niegdyś Lechia Gdańsk) opuścił plac gry w 65. minucie. W drużynie przyjezdnych Sikorski, który grał kiedyś w Górniku Zabrze, Polonii Warszawa i Wiśle Kraków, zameldował się na murawie w 60. minucie. Natomiast były pomocnik Lecha Poznań Mihai Radut znalazł się poza kadrą meczową Arisu.

Aris z 13 punktami jest wiceliderem w tabeli Protathlima Cyta. Stępiński i spółka do prowadzącego AEK Larnaka tracą jedno "oczko".