Legendarny wyścig wioślarski Oxford - Cambridge ma wrócić do Londynu w 2022

Inne
Legendarny wyścig wioślarski Oxford - Cambridge ma wrócić do Londynu w 2022
fot. PAP
W 2020 r. nie doszło do rywalizacji wioślarskiej z powodu pandemii COVID-19.

Słynne regaty wioślarskie uniwersyteckich ósemek Oxfordu i Cambridge mają powrócić do Londynu na Tamizę w 2022 r., po dwóch latach przerwy. Zawody zaplanowano na 3 kwietnia - poinformowały brytyjskie media.

W 2020 r. nie doszło do rywalizacji wioślarskiej z powodu pandemii COVID-19.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wyścig dookoła Ekwadoru będzie nosił imię mistrza olimpijskiego

 

W kwietniu tego roku 166. wyścig odbył się, ale z wielkimi obostrzeniami pandemicznymi, jednak nie w Londynie. Walczono na rzece Great Ouse w 20-tysięcznym mieście Ely we wschodniej Anglii, bez udziału publiczności. Zwyciężyła osada Cambridge i był to jej trzeci triumf z rzędu oraz 85. w historii. Uniwersytet zdobył dublet, bo zwyciężył także w zawodach kobiecych.

 

Do przeniesienie regat poza Londyn doszło dopiero drugi raz w historii. Pierwszy raz zdarzyło się to w 1944 r. - wówczas gospodarzem było także Ely, gdzie swoją siedzibę ma wioślarski klub studentów z Cambridge.

 

Wyścig w stolicy cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy gromadzą się wzdłuż brzegów Tamizy. Liczba fanów dochodzi nawet do pół miliona. Na razie nie wiadomo, czy regaty w przyszłym roku odbędą się z kibicami.

PS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie