Liga Mistrzów: Chwile grozy w Paryżu! Lionel Messi zbawił PSG

Leo Messi zdobył dwie bramki dla PSG.

Leo Messi znów to zrobił! Argentyńczyk został bohaterem Paris Saint-Germain w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Francji wygrali z RB Lipsk 3:2, a "atomowa pchła" zdobyła dwie bramki.

Przed tym spotkaniem paryżanie mieli na swoim koncie cztery punkty po remisie z Club Brugge 1:1 i zwycięstwie z Manchesterem City 2:0. W tym drugim meczu Messi zdobył swoją pierwszą bramkę dla PSG. Kibice ze stolicy Francji liczyli, że Argentyńczyk pójdzie za ciosem w kolejnym meczu. I poszedł.

Strzelanie na Parc des Princes rozpoczął już w 9. minucie Kylian Mbappe po asyście Juliana Draxlera. Wydawało się, że RB Lipsk, które w dwóch pierwszych kolejkach przegrało odpowiednio z Manchesterem City 3:6 oraz Club Brugge 1:2, nie będzie mieć argumentów, aby przeciwstawić się gigantowi z Paryża.

Nic bardziej mylnego, ponieważ jeszcze przed przerwą, w 28. minucie do wyrównania doprowadził Andre Silva.

W drugiej połowie doszło do konsternacji na trybunach, ponieważ w 57. minucie Nordi Mukiele dał prowadzenie gościom! Sensacja wisiała w powietrzu, ale wówczas o swoim istnieniu przypomniał Messi.

Legenda Barcelony w 67. minucie po dwójkowej akcji z Mbappe "na raty" pokonała bramkarza z Lipska, doprowadzając do wyniku 2:2. Siedem minut później PSG odzyskało prowadzenie, po tym jak Messi wykorzystał rzut karny. W polu karnym faulowany był Mbappe.

W samej końcówce gospodarze mogli podwyższyć rezultat, ale tym razem "jedenastki" nie wykorzystał Mbappe. PSG jednak wygrało po pasjonującym boju 3:2 i nadal jest liderem grupy A. Ekipa z Niemiec wciąż musi czekać na pierwsze punkty w tegorocznej edycji fazy grupowej Champions League.

PSG - RB Lipsk 3:2 (1:1)
Bramki: Kyllian Mbappe 9, Lionel Messi 67, 74 (k) - Andre Silva 28, Nordi Mukiele 57