Michał Winiarski selekcjonerem reprezentacji Polski? "Czuję się gotowy"

Siatkówka
Michał Winiarski selekcjonerem reprezentacji Polski? "Czuję się gotowy"
fot. Cyfrasport
Michał Winiarski

Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą Vitala Heynena w roli selekcjonera reprezentacji Polski. W gronie kandydatów pojawia się Michał Winiarski. - Czy czuję się gotowy? Tak, czuję się gotowy, ale decyzja nie należy do mnie - powiedział mistrz świata z 2014 roku.

Winiarski rozmawiał już z prezesem PZPS Sebastianem Świderskim. Jak zdradził sam zainteresowany, nie dostał na razie żadnej oferty. Gdyby taka się pojawiła, chętnie usiądzie do negocjacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: 25:0! Niesamowity wynik w meczu młodych siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

 

- Całe moje życie to są wyzwania. Jako piętnastoletni chłopak marzyłem, żeby za kilka lat występować w reprezentacji Polski i to się spełniło. Kiedy zostałem trenerem, też marzyłem o poprowadzeniu kiedyś zespołu narodowego. Czy czuję się gotowy? Tak, czuję się gotowy, ale decyzja nie należy do mnie - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Faworytem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski jest Nikola Grbić. Działacze Sir Safety Perugia, gdzie Serb pracuje, nie chcą się jednak zgodzić, by łączył obie funkcje. W tej sytuacji rosną szanse Winiarskiego.

 

"Winiar" to mistrz świata z 2014 roku. Od 2017 roku pracuje jako trener. Przez pierwsze dwa lata był drugim szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów. Od 2019 roku prowadzi Trefla Gdańska.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie