Sportowcy z Wysp Cooka wrócili do kraju po ponad 13 tygodniach

Inne
Sportowcy z Wysp Cooka wrócili do kraju po ponad 13 tygodniach
fot. PAP

Sportowcy oraz działacze z Wysp Cooka po 13 tygodniach i trzech dniach od zakończenia igrzysk w Tokio w końcu powrócili do ojczyzny. Niezwykle długa podróż z Japonii spowodowana była obostrzeniami i lockdownem w Nowej Zelandii z powodu COVID-19.

Nowa Zelandia była bowiem krajem przesiadkowym dla całej delegacji. Wyspiarze trafili najpierw na dwutygodniową kwarantannę w Christchurch, drugiego pod względem liczby ludności miasta Nowej Zelandii. Potem przewieziono ich do Auckland na Wyspie Północnej, skąd mieli odlecieć do ojczyzny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de France: Prokuratura chce symbolicznej kary dla kobiety, która spowodowała kraksę

 

Mieli jednak pecha, bo wówczas władze Nowej Zelandii wprowadziły w kraju, a szczególnie w półtoramilionowym Auckland znaczące obostrzenia i lockdown z powodu pandemii.

 

W Auckland sześciu sportowców z Wysp Cooka biorących udział w rywalizacji w Tokio oraz kilku działaczy spędziło blisko dwa miesiące - poinformował portal insidethegames.biz.

 

Niemniej olimpijczycy z Wysp Cooka cieszą się, że zostali wypuszczeni, bowiem w poniedziałek władze Nowej Zelandii poinformowały, że największe miasto w kraju pozostanie objęte ograniczeniami społecznymi przez kolejne dwa tygodnie. Sportowcy z Wysp Cooka zanim będą mogli zobaczyć się z najbliższymi poczekają... kolejne dwa tygodnie. Spędzą je w… kolejnej izolacji i kwarantannie już w kraju, na wyspie Rarotonga w jednym z ośrodków SPA.

 

- Niektóre dni były lepsze, niektóre gorsze. Zmagałem się z samotnością. Jeśli wytrzymałem dwa tygodnie na kwarantannie w Christchurch to jeszcze te dwa tygodnie wytrzymam - wyznał przewodniczący Komitetu Olimpijskiego Wysp Cooka Hugh Graham portalowi „Cook Islands News”.

 

Podziękował jednocześnie serwisom społecznościowym z Wysp Cooka, które uruchomiły programy i aplikacje, by delegacja sportowców i działaczy jak najmniej odczuwała izolację w Auckland.

 

To był dziewiąty z rzędu udział sportowców tego wyspiarskiego terytorium stowarzyszonego z Nową Zelandią w igrzyskach. Zapewne Tokio może być najbardziej zapamiętaną olimpiadą, właśnie ze względu na problemy delegacji z powrotem do ojczyzny.

PS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie