Polska Liga Zapaśnicza startuje w Lublinie. Kiedy?

Sporty walki
Polska Liga Zapaśnicza startuje w Lublinie. Kiedy?
fot. PAP
21 października startuje w Lublinie Polska Liga Zapaśnicza.

21 października w Lublinie rozpoczną się z udziałem sześciu zespołów rozgrywki Polskiej Ligi Zapaśniczej. Kibice tej dyscypliny sportu zobaczą w akcji wielu utytułowanych sportowców, medalistów najważniejszych imprez.

W grupie A wystąpią: Mazowsze Wrestling Team, Zapasy Rzeszów i Panthers Wrestling Team. Grupę B tworzą - AKS Białogard, Sobieski Poznań i MKZ Unia Racibórz.,

 

Jedną z gwiazd imprezy będzie bez wątpienia brązowy medalista igrzysk w Tokio Tadeusz Michalik reprezentujący klub Sobieski Poznań. Zaprezentuje się także trzecia zawodniczka MŚ 2021 w wadze 53 kg Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) w drużynie Zapasy Rzeszów. Zamysłem Polskiej Ligi Zapaśniczej jest przede wszystkim uatrakcyjnienie rywalizacji. W każdej z drużyn startują zapaśniczki oraz zawodnicy specjalizujący się w stylu klasycznym i wolnym.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w zapasach: Arkadiusz Kułynycz brązowym medalistą

 

Zapasy to jedna z pięciu dyscyplin, w których biało-czerwoni stanęli na podium igrzysk w stolicy Japonii. Zapaśnicy zresztą nieprzerwanie od 2008 roku przywożą medale z tej najważniejszej imprezy sportowej świata.

 

- To będzie właściwie pierwszy start po igrzyskach olimpijskich, bo po nich miałem bardzo dużo różnych zobowiązań, a kalendarz był niesamowicie napięty. Przyszedł wreszcie czas aby wrócić na matę, bo nie ukrywam, że już się za nią bardzo stęskniłem. Bardzo cieszę się, że wystartuję w Polskiej Lidze - powiedział organizatorom rozgrywek Michalik.

 

- Liga bez wątpienia jest najciekawszą formą rywalizacji dla kibiców wszelkich dyscyplin sportu. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku sportów walki. W każdym meczu zobaczymy dziewięć pojedynków, po trzy w każdym stylu. Nie mam cienia wątpliwości, że drużynowa rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Zapaśniczej dostarczy odbiorcom wielu fantastycznych emocji i pozwoli przy okazji promować zapasy - powiedział prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.

 

W Lublinie zabraknie trójki medalistów tegorocznych imprez. Mistrz świata w stylu wolnym w wadze 70 kg z Oslo Magomedmurad Gadżijew odpoczywa po trudach sezonu w rodzinnym Dagestanie. Chwilowy rozbrat z matą wzięli także brązowy klasyk MŚ 2021 w kategorii 87 kg Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom) oraz wicemistrz Europy 2021 z Torwaru specjalizujący się w stylu klasycznym Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski/67 kg).

 

Ze względu na panującą pandemię Covid-19, tegoroczna liga odbywać się będzie w formie turniejów.

 

Druga runda rywalizacji z udziałem tych samych zespołów rozegrana zostanie w listopadzie (miejsce do ustalenia). Po dwa najlepsze zakwalifikują się do finału w Warszawie, który wyłoni mistrza Polski.

 

Sponsorem strategicznym Polskiej Ligi Zapaśniczej jest Enea S.A. To nie pierwsza przygoda tej firmy firmy z polskimi zapasami. Enea wspierała polskich zapaśników w drodze po sukcesy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Teraz jest z nimi podczas rozgrywek ligowych, w których zaprezentują się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z kraju.

 

W pierwszym turnieju wystąpią zawodniczki i zawodnicy w dziewięciu kategoriach – 53, 62 i 76 kg wśród kobiet, 60, 77 i 97 wśród mężczyzn w stylu klasycznym oraz 65, 86 i 125 kilogramów w styl wolnym. 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie