Dmitrij Muserski zawieszony za doping

Siatkówka
Dmitrij Muserski zawieszony za doping
fot. PAP
Dmitrij Muserski zawieszony za doping.

Słynny rosyjski siatkarz Dmitrij Muserski zaakceptował karę dziewięciomiesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie dopingu. Chodzi o pozytywny wynik testu przeprowadzonego w 2013 roku - poinformowała międzynarodowa federacja (FIVB).

32-letni Muserski jest mistrzem olimpijskim z Londynu z 2012 roku. W następnym roku podczas zawodów w Rosji w jego organizmie wykryto metyloheksaminę, zabroniony stymulant, ale fakt ten nie był znany opinii publicznej przez osiem lat.

 

Jak wyjaśniła FIVB, Muserski podpisał "porozumienie dotyczące zakończenia sprawy", zaakceptował karę i przyznał się do pozytywnego wyniku testu. Zakaz startów obowiązuje od kwietnia i wygaśnie 4 stycznia przyszłego roku.

 

Sprawa Muserskiego była częścią pakietu danych i próbek, które Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) uzyskała z laboratorium w Moskwie. WADA odkryła, że wyniki badań były często fałszowane lub nigdy nie wprowadzono ich do systemu komputerowego.

 

 

W rozmowie z agencją prasową RIA Nowosti Muserski oświadczył, że nie znał wyniku testu, podobnie jak nie miała tej wiedzy WADA. Dodał również, że nigdy świadomie nie sięgnął po zakazaną substancję i że "bardzo mała" ilość leku mogła dostać się do jego organizmu przez skażoną żywność.

 

Muserski nie startował w igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wywalczyła srebrny medal, przegrywając w finale z Francją 2:3.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie