KSW 64: Mariusz Pudzianowski już wcześniej walczył z gigantem (WIDEO)

Sporty walki
KSW 64: Mariusz Pudzianowski już wcześniej walczył z gigantem (WIDEO)
fot. PAP/EPA
Rywalem Mariusza Pudzianowskiego był "Butterbean"

Rywalem Mariusza Pudzianowskiego (15-7, 10 KO) na gali KSW 64 będzie Serigne Ousmane "Bombardier" Dia (2-0, 2 KO). Senegalski zapaśnik jest większy od Polaka. Warto przypomnieć, że legendarny strongman już wcześniej stawał naprzeciwko podobnych zawodników.

Przeciwnikiem "Pudziana" na gali KSW 16 w 2010 roku był Eric Esch, lepiej znany jako "Butterbean". Pojedynek nie trwał zbyt długo. Polak już w pierwszej rundzie sprowadził amerykańskiego pięściarza do parteru. Rywalizujący w wadze ciężkiej zawodnik próbował jeszcze odpowiadać na ataki Pudzianowskiego, jednak nic to nie dało. Sędzia przerwał walkę już po niespełna półtorej minuty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bombardier gotowy na walkę z Pudzianowskim. "Zostanę w Polsce królem"

 

"Bombardier", z którym teraz zmierzy się "Pudzian", również dominuje nad Polakiem, jeżeli chodzi o warunki fizyczne. Senegalczyk jest zarówno wyższy, jak i cięższy od byłego strongmana. Do starcia między tymi zawodnikami miało dojść już w marcu, jednak wtedy plany pokrzyżowały problemy zdrowotne "Bombardiera". 

 

 

Na gali w Łodzi będzie można również obejrzeć walkę o pas mistrzowski kategorii koguciej. Naprzeciwko Sebastiana Przybysza (8-2, 4 KO) stanie Bruno Augusto dos Santos (10-2, 1 KO).

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie