Liga Europy: Szalony mecz w grupie Legii Warszawa. Leicester wygrało w Moskwie

Liga Europy: Szalony mecz w grupie Legii Warszawa. Leicester wygrało w Moskwie.

Piłkarze Spartaka Moskwa przegrali u siebie z Leicester City 3:4 (2:1) w meczu Ligi Europy. Wszystkie gole dla gości strzelił zambijski napastnik Patson Daka. Występująca w tej samej grupie C Legia Warszawa zmierzy się w czwartek na wyjeździe z Napoli.

Piłkarze ze stolicy Rosji prowadzili w 44. minucie już 2:0, ale wtedy zaczął się show Daki. 23-letni Zambijczyk, za którego przed tym sezonem zapłacono Red Bullowi Salzburg ponad 25 mln euro, strzelił kontaktowego gola jeszcze przed przerwą, tuż po niej następne dwa, a w 79. minucie podwyższył na 4:2 dla gości.

"Daka, który strzelił swojego pierwszego gola dla Leicester w sobotnim wygranym 4:2 meczu Premier League z Manchesterem United, rozerwał Spartaka na strzępy (...)" - napisała agencja Reuters.

Rosyjską drużynę stać było tylko jeszcze na trzeciego gola w 86. minucie, a drugiego strzelonego w tym meczu przez Aleksandra Sobolewa.

To pierwsze zwycięstwo "Lisów" w fazie grupowej obecnej edycji LE. Angielska drużyna ma 4 pkt i zajmuje drugie miejsce, Spartak (3 pkt) jest trzeci.

Prowadzi z kompletem punktów Legia, która wcześniej wygrała po 1:0 ze Spartakiem w Moskwie i u siebie z Leicester City.

Spartak Moskwa - Leicester City 3:4 (2:1)

Bramki: dla Spartaka - Aleksandr Sobolew dwie (11, 86), Jordan Larsson (44); dla Leicester - Patson Daka cztery (45, 48, 54, 79)

Sędzia: Tasos Sidiropoulos (Grecja)