Liga Mistrzów: FC Barcelona z pierwszym zwycięstwem w fazie grupowej

FC Barcelona pokonała Dynamo Kijów

FC Barcelona pokonała na swoim boisku Dynamo Kijów 1:0. Decydującą bramkę zdobył Gerard Pique. Piłkarze ukraińskiej drużyny nie oddali podczas całego spotkania ani jednego celnego strzału.

Od początku meczu ekipa ze stolicy Katalonii kontrolowała grę. Podopieczni Ronalda Koemana częściej znajdowali się przy piłce, a także potrafili stworzyć więcej groźnych akcji. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Georgi Bushchan, który skutecznie zatrzymywał strzały przeciwników.

FC Barcelona otworzyła wynik meczu w 36. minucie. Celnym dośrodkowaniem popisał się Jordi Alba. Podanie Hiszpana wykorzystał Pique. Piłkarze z Kijowa próbowali zagrozić rywalom kontratakami, jednak zawodnicy "Blaugrany" zazwyczaj przejmowali futbolówkę przy linii środkowej boiska.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando katalońskiej ekipy. Dobrą szansę na podwyższenie wyniku miał Ansu Fati, po tym, jak błąd popełnił bramkarz zespołu ze stolicy Ukrainy. Hiszpan próbował przelobować znajdującego się za jego placami golkipera, ale piłka przeleciała obok słupka. Do ostatniego gwizdka zawodnicy z Barcelony kontrolowali przebieg spotkania. Dynamo nie było w stanie oddać ani jednego celnego strzału.

FC Barcelona - Dynamo Kijów 1:0 (1:0)

Bramka: Gerard Pique 36