MŚ 2022: FIFA podała datę losowania grup

Piłka nożna
MŚ 2022: FIFA podała datę losowania grup
fot. PAP
Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) planuje losowanie grup mistrzostw świata na 1 kwietnia przyszłego roku, choć wciąż nie będzie znanych dwóch uczestników turnieju finałowego.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) planuje losowanie grup mistrzostw świata na 1 kwietnia przyszłego roku, choć wciąż nie będzie znanych dwóch uczestników turnieju finałowego, co wynika z opóźnień w harmonogramie kwalifikacji wynikających z pandemii COVID-19.

Termin ceremonii losowania został ogłoszony w środę przez prezydenta FIFA Gianniego Infantino po tym, jak ustalono, że 31 marca 2022 odbędzie się w Dausze doroczny Kongres FIFA z udziałem przedstawicieli wszystkich 211 federacji członkowskich.

 

Do końca marca znanych ma być 30 z 32 uczestników mundialu w Katarze, który rozegrany zostanie od 21 listopada do 18 grudnia 2022. Do tej pory pewne występu są, poza drużyną gospodarzy, Niemcy i Dania.

 

Zobacz także: MKOl idzie na wojnę z FIFA! "To byłoby szkodliwe dla starań o równouprawnienie płci"

 

Dwa ostatnie miejsca zostaną zajęte w czerwcu, kiedy rozegrane zostaną międzykontynentalne baraże. Powalczy w nich po jednym zespole z Azji, Ameryki Południowej, obejmującej Amerykę Północną, Środkową i Łacińską strefy CONCACAF oraz Oceanii.

 

Aby większość kontynentów mogła nadrobić opóźnienia w kwalifikacjach FIFA musiała wygospodarować w zatłoczonym kalendarzu dodatkowy tydzień na mecze eliminacyjne w styczniu 2022.

 

W strefie europejskiej (UEFA) zasadnicza (grupowa) faza kwalifikacji zakończy się w listopadzie. Polska dwie serie meczów przed końcem zajmuje drugie miejsce w grupie I, ze stratą trzech punktów do prowadzącej Anglii oraz o dwa wyprzedzając Albanię oraz o sześć Węgry. Wygrana 12 listopada w Andorze może zapewnić biało-czerwonym prawo udziału w dwustopniowych barażach z udziałem 12 drużyn. Mecze zaplanowano na 24-25 i 28-29 marca 2022.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie