Ponad dwa lata więzienia dla piłkarza za pozbawienie kibica jednego oka

Piłka nożna
Ponad dwa lata więzienia dla piłkarza za pozbawienie kibica jednego oka
fot. PAP/Abaca
Na dwa i pół roku więzienia skazał węgierski sąd piłkarza, który uderzył kibica w głowę butelką, oślepiając go na jedno oko.

Na dwa i pół roku więzienia skazał węgierski sąd piłkarza, który uderzył kibica w głowę butelką, oślepiając go na jedno oko – poinformowała w środę prokuratura komitatu Somogy na południowym wschodzie Węgier.

Do zdarzenia doszło w październiku zeszłego roku w drugiej połowie meczu dwóch drużyn drugoligowych z Somogyvar i Kaposmeroe. 34-letni piłkarz został zmieniony i już siedział na ławce, gdy pokłócił się z jednym z kibiców przeciwnej drużyny. Mocno uderzył go w głowę plastikową butelką z wodą, którą miał w ręku. Trafił go w oko i uszkodził rogówkę, przez co mężczyzna oślepł na jedno oko.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lucas Hernandez ma trafić do więzienia!

 

Piłkarz był już wcześniej karany za chuligaństwo karą więzienia w zawieszeniu, dlatego prokuratura wnosiła o pozbawienie go wolności na 3 lata. Sąd w Fonyod orzekł karę 2,5 roku oraz zakaz wstępu na imprezy organizowane przez Węgierski Związek Piłkarski. Wyrok jest nieprawomocny.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie