Superpuchar Polski: Jastrzębski Węgiel nie pozostawił ZAKSIE żadnych szans! Mistrzowie kraju z trofeum

Jastrzębski Węgiel pokonał Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębski Węgiel gładko pokonał Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 w finałowym spotkaniu Superpucharu Polski siatkarzy. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Tomasz Fornal.

Od początku pierwszego seta swoje warunki narzucili siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrywali już 10:5. Dobrze prezentował się atakujący Stephan Boyer, a piłki równo rozdzielał rozgrywający Benjamin Toniutti. Partię skutecznym atakiem zakończył Tomasz Fornal przy stanie 24:18.

Drugi set miał już znacznie bardziej wyrównany przebieg aż do stanu 12:12. Wówczas na cztery punkty dzięki skuteczności Kamila Semeniuka odskoczyli kędzierzynianie. Szybko do dobrej gry powrócili Fornal i Gladyr dając trzypunktowe prowadzenie. Seta przy stanie 24:22 zakończył atakiem Gladyr.

W trzeciej partii role się odwróciły i to ZAKSA utrzymywała prowadzenie, doprowadzając nawet do pięciopunktowej przewagi. Coraz lepiej prezentował się Łukasz Kaczmarek, ale Jastrzębianie nie mieli zamiaru odpuszczać i chcieli zakończyć mecz w trzech partiach. Na boisku pojawili się zmiennicy - Jan Hadrava i Eemi Tervaportti, a atakujący Jastrzębia popisał się nawet asem serwisowym. Obie ekipy musiały rozstrzygnąć losy ostatniej partii na przewagi, nie pozostawiając sobie dużego marginesu błędu. W końcu przy stanie 29:28 Erika Shoji'ego na zagrywce ustrzelił Gladyr dając swojej drużynie Superpuchar Polski.

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:22, 30:28)

MVP: Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)