EBL: Co za mecz Twardych Pierników! Torunianie lepsi od Enea Zastalu

Twarde Pierniki prowadziły przez większą część czwartkowego spotkania Energa Basket Ligi, a w dodatku w końcówce włączyły piąty bieg! Torunianie ostatecznie pokonali Enea Zastal BC Zielona Góra 95:77.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach Maurice’a Watsona i Aarona Cela prowadzili 5:0. Enea Zastal szybko odrobił straty, a po wsadzie Dragana Apicia zdobywał przewagę. Później serią 9:0 odpowiedziały Twarde Pierniki, a ostatecznie m. in. dzięki trójce Michała Samsonowicza po 10 minutach było 20:17. Dzięki trójce Devoe Josepha zielonogórzanie doprowadzili do remisu na początku drugiej kwarty. Niesamowicie skuteczny był jednak Aaron Cel i głównie dzięki niemu torunianie ponownie uciekali na 12 punktów. Dodatkowo, swoje robili Trevor Thompson i Maurice Watson, a przyjezdni nie potrafili utrzymać takiego tempa w ofensywie. Dlatego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:40.

Od początku trzeciej kwarty Enea Zastal walczył o zmniejszenie strat - dzięki trójce Jarosława Zyskowskiego przegrywał już tylko dwoma punktami. Bartosz Diduszko oraz Jahenns Manigat sprawiali jednak, że zespół trenera Ivicy Skelina nadal utrzymywał prowadzenie. Po 30 minutach było 69:63. W kolejnej części spotkania przyjezdni ponownie zbliżyli się na punkt po rzucie Zyskowskiego. Po chwili dwiema trójkami odpowiedział na to Maurice Watson i wynik był zdecydowanie lepszy dla Twardych Pierników. W końcówce zielonogórzanie popełniali błędy, a Watson, Cel i Manigat powiększali prowadzenie! Ostatecznie Twarde Pierniki wygrały aż 95:77.

Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 95:77 (20:17, 28:23, 21:23, 26:14)

Twarde Pierniki Toruń: Maurice Watson 25, Aaron Cel 24, Jahenns Manigat 17, Trevor Thompson 14, Michał Samsonowicz 5, Michał Kołodziej 4, Bartosz Diduszko 4, James Eads III 2, Szymon Janczak 0, Paweł Sowiński 0, Jakub Dusza 0

Enea Zastal BC Zielona Góra: Jarosław Zyskowski 20, Dragan Apic 17, Nemanja Nenadic 13, Tony Meier 10, Devoe Joseph 6, David Brembly 5, Andy Mazurczak 4, Branden Frazier 2, Krzysztof Sulima 0