El. MŚ 2023: Norweżki nie doceniły Polek

Piłka nożna
El. MŚ 2023: Norweżki nie doceniły Polek
fot. PAP

Bezbramkowy mecz eliminacji mistrzostw świata kobiet Polska - Norwegia wywołał krytyczne komentarze w skandynawskim kraju, gdzie występ drużyny oceniono jako wyjątkowo słaby. Podkreślono dobrą postawę polskich piłkarek, które nie dały faworytkom strzelić sobie bramki.

"Norweżki bardzo rozczarowały wyjątkowo słabym meczem, lecz należy przyznać, że to rywalki okazały się nieoczekiwanie silne" - skomentował dziennik "Dagsavisen".

 

"Norweżki, będące murowanymi faworytkami, nie doceniły przeciwniczek, zagrały cieniutko i wpadły na polską minę, która je skutecznie zatrzymała. Ten remis to właściwie porażka" - podsumował "Verdens Gang".

 

Kanał telewizji NRK stwierdził, że w czwartek spotkały się zespoły, które dzieli 17 miejsc w rankingu FIFA, lecz na boisku w ogóle nie było widać tej różnicy. "To był ciężki dzień dla Norweżek, które w Polsce poległy" - zaznaczono.

 

"Polki według tej klasyfikacji miały być lekką zdobyczą i dawczyniami punktów, ale okazały się zaporą nie do przejścia, wsypując skutecznie piasek w koła naszej drużyny" - skomentowała stacja.

 

Kanał TV2 ocenił, że "słabą Norwegię stać było tylko na 0:0 i uratowanie jednego punktu, co i tak jest dobrym wynikiem w meczu, w którym rywalki grały z poświęceniem i agresywnie. Mogło skończyć się gorzej".

 

"Mieliśmy wiele okazji na bramki, lecz nie udało się przejąć kontroli nad przebiegiem meczu. Po takim spotkaniu należy tylko pogratulować Polkom i się im ukłonić" - powiedział trener Norweżek Martin Sjoegren na antenie TV2.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie