Polskie hokeistki przegrały ze Szkocją i nie wystąpią w mundialu

Inne
Polskie hokeistki przegrały ze Szkocją i nie wystąpią w mundialu
fot. PAP

Polskie hokeistki na trawie nie wystąpią na przyszłorocznym mundialu. W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego we włoskiej Pizie podopieczne Janusza Micała uległy Szkocji 0:3 (0:1) i będą rywalizować już tylko o miejsca 5-8.

Biało-Czerwone już po pierwszy spotkaniu straciły szansę na udział w mistrzostwach świata, które w przyszłym roku odbędą się w Hiszpanii i Holandii. Kontynentalny turniej kwalifikacyjny rozgrywany jest w formule pucharowej, a przegrane zespoły tracą definitywnie szansę na awans, który wywalczy tylko zwycięzca imprezy.

 

Polkom o awans do kolejnej rundy turnieju eliminacyjnego przyszło zmierzyć się ze Szkocją. Rywal okazał się za mocny, Polki wywalczyły trzy krótkie rogi, ale nie potrafiły wykorzystać żadnego z nich. W tym elemencie rywalki były skuteczniejsze - dwa krótkie rogi Fiona Burnet zamieniła na gole, co okazało się kluczem do wygranej.

 

Polskie hokeistki dążyły do zmiany wyniku, ale musiały się odkryć, co wykorzystały rywalki, zdobywając trzeciego gola na pięć minut przed końcem.

 

- Ten wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Szkotki były po prostu lepsze w egzekwowaniu krótkich rogów i to zadecydowało o losach spotkania. Z krótki rogami tak już jest, że można je często trenować, mogą idealnie wychodzić na treningach, ale gdy przychodzi mecz, to już czegoś brakuje. Nie możemy być zadowoleni z wyniku, ale postawy i gry zespołu - już tak - powiedział PAP Micał.

 

W dalszej części turnieju biało-czerwone grać będą o lokaty 5-8. W piątek zmierzą się z przegranym z pary Włochy - Walia. Wszystkie spotkania w tej imprezy są punktowane do międzynarodowego rankingu. Pozycja w nim będzie istotna w kontekście walki o udział w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

 

Polska - Szkocja 0:3 (0:1)

Bramki: Fiona Burnet 19, 36, Sarah Jamieson 55

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie