Prezes Jastrzębskiego Węgla: Pierwszy cel osiągnięty

Siatkówka
Prezes Jastrzębskiego Węgla: Pierwszy cel osiągnięty
fot, PAP

- Pierwszy cel na ten sezon został osiągnięty – powiedział prezes mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. Siatkarze tego klubu po środowej wygranej z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle 3:0 zdobyli po raz pierwszy Superpuchar Polski.

„Przyznam, że nie spodziewałem się takiego wyniku. Tym niemniej łatwo nie było, trzeci set był +stykowy+ i gdyby skończył się wygraną rywali, walka potem mogła być inna” – dodał.

 

Jastrzębianie w kwietniu wygrali z Zaksą finałową batalię play off ekstraklasy 2-0, zdobywając drugie w historii mistrzostwo kraju po 17-letniej przerwie.

 

„Już w finale poprzedniego sezonu przełamaliśmy złą passę z Zaksą, a środowy mecz to potwierdził. Teraz już na pewno nie będziemy stawiani w roli chłopców do bicia. Cieszę się z tego bardzo” – ocenił prezes.

 

Klub z Jastrzębia-Zdroju zatrudnił latem m.in. francuskiego reprezentacyjnego rozgrywającego Benjamina Toniuttiego, który przez minione sześć lat grał w Zaksie.

 

Podczas przedsezonowej prezentacji zespołu szef klubu zapowiedział, że drużyna ma w planie zdobycie Superpucharu i Pucharu Polski, mistrzostwa kraju i awansować - co najmniej - do czwórki Ligi Mistrzów.

 

„Zbudowaliśmy na tyle silny skład, że jesteśmy gotowi na granie o wszystkie cztery cele. Pierwszy został zrealizowany. To bardzo ważne z punktu widzenia psychologicznego, bo stawia drużynę w bardzo dobrym miejscu” - stwierdził.

 

Zauważył, że środowe starcie z kędzierzynianami było pierwszym w sezonie meczem podwyższonej rangi dla obu ekip.

 

„To był mecz weryfikacji, wynik nas dobrze ustawia, a z drugiej strony to było też takie postawienie "kropki nad i", jeżeli chodzi o poprzednie rozgrywki” – podsumował Gorol.

 

Zespół prowadzony przez włoskiego trenera Andreę Gardiniego w Lidze Mistrzów zagra w grupie z Knack Roeselare (Belgia), VfB Friedrichshafen (Niemcy) oraz drużyną wyłonioną w kwalifikacjach.

 

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie