Przyznano nagrody DEMES. Tour de Pologne wyróżnione

Inne
Przyznano nagrody DEMES. Tour de Pologne wyróżnione
fot. Materiały prasowe
Statuetkę w kategorii "Najlepsze wydarzenie sportowe" otrzymało Tour de Pologne. Nagrodę odebrał organizator najstarszej rywalizacji kolarskiej w Polsce Czesław Lang.

Na XVII Gali Sportu i Biznesu zostały przyznane statuetki DEMES. Nagrodzone zostały największe wydarzenia sportowe. Wyróżniono również najwybitniejszych sportowców.

Statuetkę w kategorii "Najlepsze wydarzenie sportowe" otrzymało Tour de Pologne. Nagrodę odebrał organizator najstarszej rywalizacji kolarskiej w Polsce Czesław Lang. 78. edycja wyścigu była wyjątkowa. Kolarze odwiedzili m.in.: Lublin, Zamość i Kraków. Zwycięzcą rywalizacji był Joao Almeida. Z Polaków najlepiej sprawdził się Michał Kwiatkowski, który stanął na najniższym szczeblu podium.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kulisy wyścigu Tour de Pologne 2021

 

Podczas XVII Gali Sportu i Biznesu przyznano również nagrodę w kategorii "Kobieta Sportu". Ta statuetka powędrowała do obecnej najwyżej notowanej polskiej tenisistki Igi Świątek. 

 

Uhonorowany został także Robert Lewandowski. Kapitan "Biało-Czerwonych" był najlepszy w kategorii "Sportowy Wizerunek". Warto przypomnieć, że to już siódma statuetka DEMES w karierze napastnika Bayernu Monachium.

 

 

Nagrody DEMES przyznawane podczas Gali Sportu i Biznesu promują instytucje i osoby, które mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. W tym roku statuetki są wyjątkowe, ponieważ przyznawane są na podstawie działalności na przestrzeni lat 2020-2021. 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie