Puchar Europy: Pierwsza wygrana InvestinTheWest Enea Gorzów Wlkp. w fazie grupowej

W drugiej serii meczów grupy C Pucharu Europy koszykarek InvestinTheWest Enea Gorzów Wlkp. wygrała z białoruskim BC Horizont Mińsk 80:58 (17:18, 26:7, 20:13, 17:20). To pierwsza wygrana gorzowianek w fazie grupowej.

Po pierwszej wyrównanej kwarcie, na początku drugiej odsłony zespół z Gorzowa szybko zbudował kilkupunktowa przewagę i systematycznie ją powiększał. Druga kwartę akademiczki wygrały 26:7 i na półmetku zawodów miały o 18 punktów (43:25) więcej od białoruskiej drużyny.

W pierwszej połowie najskuteczniejsze w barwach Enei były Dominika Owczarzak i Courtney Hurt – pierwsza rzuciła 10, a druga 9 punktów. Po 8 miały w dorobku Stephanie Jones i Borisława Hristowa.

Trzecią część meczu lepiej rozpoczął Horizont, nieco zmniejszył stratę, jednak gorzowianki zaraz potem skutecznie odpowiedziały i wróciła ich dominacja na parkiecie. Przed czwartą kwartą spotkania było 63:38 dla Enei.

W ostatniej kwarcie gorzowiankom pozostało pilnowanie korzystnego dla nich wyniku i tak też było. Zespół z Białorusi starał się do końca gonić, ale po każdej skutecznej jego akcji, polska drużyna błyskawicznie odpowiadała celnymi rzutami, a jej przewaga oscylowała wokół 20 i więcej punktów.

W środę 27 października gorzowianki zagrają na wyjeździe z tureckim CBK Mersin Yenisehir Bld, który z kompletem zwycięstw prowadzi grupie C.

InvestinTheWest Enea Gorzów Wlkp. - BC Horizont Mińsk 80:58 (17:18, 26:7, 20:13, 17:20)