Fortuna 1 Liga: Bezbramkowy remis w meczu Chrobrego z Miedzią

Wojciech Łobodziński, trener Miedzi Legnica.

Chrobry Głogów i Miedź Legnica podzieliły się punktami w piątkowych derbach Dolnego Śląska. Spotkanie Fortuna 1 Ligi zakończyło się bezbramkowym remisem.

Od początku spotkania, dla wielu z pewnością niespodziewanie, patrząc na formę w ostatnim czasie i miejsce w tabeli, przewagę mieli gospodarze. Najlepszą okazję do strzelenia gola na 1:0 w 20. minucie miał Mavroudis Bougaidis. Z rzutu rożnego dośrodkował Jaka Kolenc, a piłka po uderzeniu Greka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej części pierwszej połowi inicjatywę przejęli faworyci z Legnicy. W 36. minucie z groźną kontrą ruszył Maciej Śliwa, jednak strzelił niecelnie. Również niecelnie strzelił kilka minut później Patryk Makuch, który zmarnował kapitalną sytuację po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, strzelając głową ponad bramką Rafała Leszczyńskiego.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się i przypominał końcówkę pierwszej połowy - przewagę mieli przyjezdni. W 56. minucie w polu karnym Chrobrego szalał Makuch, ale trafił w słupek. Kilka minut później również w słupek, po interwencji Leszczyńskiego, trafił z kolei Jurich Carolina. Choć w kolejnych minutach swoich sytuacji szukał przede wszystkim Makuch, jak się okazało żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku - derby zakończyły się bezbramkowym remisem.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:0

Chrobry: Rafał Leszczyński - Marcel Ziemann, Oliver Praznovsky, Mavroudis Bougaidis, Adam Banasiak - Mateusz Bochnak (74. Paweł Tupaj), Robert Mandrysz, Jaka Kolenc, Mikołaj Lebedyński, Dominik Piła - Dennis van der Heijden (63. Michał Rzuchowski)

Miedź: Paweł Lenarcik - Carlos Julio Martinez, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina - Maciej Śliwa, Damian Tront, Maxime Dominguez, Mehdi Lehaire (84. Chuca), Kamil Zapolnik (77. Bruno Garcia) - Patryk Makuch (84. Michał Bednarski)