Kiedy poznamy nowych selekcjonerów siatkarskich reprezentacji Polski? Znamy termin

Siatkówka
Kiedy poznamy nowych selekcjonerów siatkarskich reprezentacji Polski? Znamy termin
fot. Cyfrasport

Już wiadomo, że nowych selekcjonerów męskiej i kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce wyłonią konkursy. Kiedy możemy spodziewać się wyników? Rąbka tajemnicy uchylił prezes PLS Artur Popko.

PZPS przedstawił na swojej oficjalnej stronie warunki, jakie muszą spełniać zgłoszenia kandydatów. W obu przypadkach aplikacja ma być w języku polskim lub angielskim i ma zawierać: CV, ocenę aktualnego i przyszłego potencjału sportowego kadry, koncepcję pracy z reprezentacją, cele krótkofalowe i długofalowe oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby procesu aplikacyjnego. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 20 listopada.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Kasprzyk o kulisach współpracy z Vitalem Heynenem

 

W magazynie #7Strefa Popko zdradził, kiedy możemy spodziewać się wyników konkursów. - Myślę, że poznamy trenera na przełomie roku - powiedział prezes PLS.

 

- Jest bardzo duże zainteresowanie pracą w Polsce. Polska federacja jest federacją wiarygodną, która mierzy w najwyższe cele. W przypadku mężczyzn to medal olimpijski i powtórzenie mistrzostwa świata, w przypadku pań to zbudowanie reprezentacji walczącej o medale. To zupełnie inne cele i inne wyzwania - dodał.

 

 

Ostatnim selekcjonerem reprezentacji mężczyzn był Vital Heynen, natomiast kobiet - Jacek Nawrocki.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie