Paulo Fonseca faworytem do objęcia Newcastle United

Piłka nożna
Paulo Fonseca faworytem do objęcia Newcastle United
fot. PAP
Paulo Fonseca faworytem do objęcia Newcastle United.

Zagraniczni dziennikarze są zgodni - Paulo Fonseca jest głównym faworytem do zostania nowym trenerem Newcastle United. Portugalczyk zostałby tym samym pierwszym szkoleniowcem "nowego" Newcastle, od niedawna zarządzanego przez fundusz inwestycyjny z Arabii Saudyjskiej.

O tym, że nowi właściciele będą chcieli zmienić trenera, mówiło się niemal od samego początku ich władzy w Newcastle. Na zmiany nie trzeba było długo czekać - dotychczasowy menadżer Steve Bruce pożegnał się z pracą 20 października. Tym samym Anglik pracował w Newcastle ponad dwa lata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bayern Monachium znalazł następcę Roberta Lewandowskiego?

W mediach od razu rozpoczęły się dyskusje na temat tego, kto może zostać nowym trenerem Newcastle. Plany nowych właścicieli były ambitne - przejawiały się między innymi nazwiska bezrobotnego aktualnie Zinedine'a Zidane'a czy Brendana Rodgersa z Leicester City. Wygląda jednak na to, że ostatecznie ekipy "Srok" zostanie Paulo Fonseca, ostatnio pracujący w Romie. Wcześniej Portugalczyk prowadził Szachtara Donieck czy Bragę.

 


Fonseca był bliski podjęcia pracy w Premier League już latem tego roku, kiedy wydawał się być faworytem do objęcia Tottenhamu. Ostatecznie szefowie klubu z Londynu postawili na jego rodaka - Nuno Espirito Santo.

48-letni Portugalczyk ma związać się z Newcastle trzyletnim kontraktem i zarabiać rocznie około sześciu milionów funtów.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie