UFC: Zamieszanie wokół walki Costa - Vettori. Poszło o limit wagowy

Sporty walki
UFC: Zamieszanie wokół walki Costa - Vettori. Poszło o limit wagowy
Fot. UFC
UFC: Zamieszanie wokół walki Costa - Vettori. Poszło o limit wagowy.

W najbliższą sobotę odbędzie się gala UFC Vegas 41. W walce wieczoru dojdzie do starcia dwóch czołowych zawodników kategorii średniej - Marvin Vettori (17-5-1, 2 KO, 9 SUB) skrzyżuje rękawice z Paulo Costą (13-1, 11 KO, 1 SUB). Okazuje się, że walka nie odbędzie się w limicie tej dywizji. Wszystko przez brak profesjonalizmu po stronie Brazylijczyka.

Już podczas fight weeku przed UFC Vegas 41 Costa zgłosił problemy ze zrobieniem wagi. W środę okazało się, że waży 211 funtów (96 kg). To ponad 12 kilogramów więcej niż wynosi limit kategorii średniej - 185 funtów (83,9 kg). Stało się wówczas jasne, że "Borrachinha" nie wypełni limitu, a ewentualne próby zrobienia wagi mogą się dla niego źle skończyć. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Artur Szpilka tajną bronią Bombardiera?! Wyjątkowy trening Senegalczyka (WIDEO)

 

W tej sytuacji UFC zaproponowało rozwiązanie w postaci catchweightu. Zawodnicy mieli zmierzyć się w umownym limicie do 195 funtów (88,5 kg). Jednocześnie Brazylijczyk utracił 20% swojej gaży. Pieniądze trafiły na konto rywala. Vettori przystał na takie rozwiązanie i wydawało się, że nie wydarzy się już nic niespodziewanego. 

 

 

Tymczasem kilkanaście godzin przed oficjalną ceremonią ważenia nastąpiła kolejna zmiana. Okazało się, że wypełnienie catchweightu jest również niewykonalne dla Costy. Ostatecznie starcie zostało zakontraktowane w limicie kategorii półciężkiej - 205 funtów (93 kg). Podtrzymana została kara dla Brazylijczyka w wysokości utraty 20% gaży. 

 

 

Na "Borrachinhę" spadła fala krytyki. Brak profesjonalizmu i niepoważne podejście do obowiązków zarzucali mu dziennikarze i zawodnicy. Swoje niezadowolenie wyraził również Vettori. "Italian Dream" nie chce rezygnować z walki i zamierza pokazać "kto tutaj jest prawdziwym wojownikiem". 

 

 

Transmisja karty głównej UFC Vegas 41 w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go. Początek o godz. 22:00.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie