Wiemy, kto jest rezerwowym do walki Pudzian - Bombardier! To legenda i prawdziwy gigant

Sporty walki
Wiemy, kto jest rezerwowym do walki Pudzian - Bombardier! To legenda i prawdziwy gigant
fot. Facebook
Alexandru Lungu

Ma 183 cm, waży ponad 160 kilogramów i jest utytułowanym zawodnikiem sztuk walki. Mowa o rumuńskim wojowniku Alexandru Lungu. Czeka w gotowości na wypadek absencji któregoś z dwójki Mariusz Pudzianowski - Serigne "Bombardier" Dia, którzy zmierzą się na gali KSW 64.

Federacja KSW zabezpieczyła się na wypadek sytuacji, w której któryś z zawodników z co-main eventu miałby wypaść z sobotniej gali. Do takiego incydentu doszło bowiem kilka miesięcy temu przed galą KSW 59. Wówczas z powodu problemów zdrowotnych w klatce nie pojawił się senegalski Bombardier. Koniecznie trzeba było szybko znaleźć zastępstwo. Został nim Nikola Milanović, którego Pudzianowski pokonał przez TKO po minucie i 12 sekundach.

 

Zobacz także: KSW 64: Wyniki wczesnego ważenia. Gigantyczna waga Bombardiera!

 

Mało prawdopodobne, aby tym razem miał dojść podobnego scenariusza, ale w razie konieczności rolę rezerwowego pełni rumuński gigant - Alexandru Lungu. Urodził się w 1974 roku i pochodzi z Rumunii. Był wielokrotnym mistrzem judo - złotym medalistą mistrzostw świata i Europy juniorów, oraz brązowym medalistą mistrzostw Europy seniorów. W 1996 roku reprezentował Rumunię na igrzyskach.

 

Po zakończonej karierze judoki zajął się trenowaniem MMA. Wystąpił w kilkunastu walkach, m.in. z Polakami - Tomaszem Czerwińskim oraz Michałem Wlazło. Obie walki przegrał przez TKO. Walczył również w K1. W tej formule pokonał w 2012 roku Wiesława Kwaśniewskiego.

 

Co ciekawe, w 2017 roku Lungu wyzwał na pojedynek Pudzianowskiego, ale do starcia ostatecznie nie doszło.

 

Transmisja gali KSW 64 w systemie PPV.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie