Bundesliga: Piękny gol Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium pokonał TSG 1899 Hoffenheim

Robert Lewandowski strzelił 10. gola w obecnym sezonie Bundesligi.

Robert Lewandowski nie przestaje zadziwiać! Jego Bayern Monachium pokonał TSG 1899 Hoffenheim 4:0, a polski napastnik popisał się znakomitym golem. Oprócz niego do siatki "Wieśniakow" trafili Serge Gnabry, Eric Maxim Choupo-Moting i Kingsley Coman. Dzięki zwycięstwu, Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera w Bundeslidze.

Bawarczycy powinni wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu. W doskonałej sytuacji znalazł się Robert Lewandowski. Najlepszy strzelec Bayernu Monachium wyszedł sam na sam z Oliverem Baumannem. Przelobował bramkarza gości, ale futbolówka o centymetry minęła słupek bramki.

Chwilę później komplet publiczności zgromadzonej na Allianz Arena po raz pierwszy wzniósł ręce w geście triumfu. Do bramki "Wieśniaków" trafił Serge Gnabry, ale po wideoweryfikacji - sędzia Matthias Jöllenbeck postanowił nie uznać bramki. Wszystko przez faul, jaki Bawarczycy popełnili pod polem karnym Hoffenheim. Po kwadransie gry - skrzydłowy dopiął jednak swego i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Ku uciesze kibiców - wynik podwyższyli w 30. minucie gry. Znakomitym strzałem sprzed pola karnego popisał się Lewandowski. Dla kapitana reprezentacji Polski było to dziesiąte trafienie w obecnym sezonie Bundesligi. Dzięki temu stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. O bramkę mniej ma na koncie kontuzjowany snajper Borussii Dortmund Erling Haaland.

"Lewy" przed przerwą mógł strzelić kolejnego gola. Po raz kolejny wyszedł na czystą pozycję, ale tym razem na posterunku był Baumann, który popisał się znakomitą interwencją.

Po zmianie stron Bawarczycy nadal dominowali, czego efektem była bramka na 3:0. Fatalny błąd w defensywie popełnił jeden z obrońców Hoffenheim, a tego nie zwykł zmarnować chwilę wcześniej wpuszczony na boisko Eric Maxim Choupo-Moting. Pięć minut później na tablicy świetlnej było już 4:0. Wynik spotkania ustalił Kingsley Coman.

Zespół Juliana Nagelsmanna po 9. kolejkach przewodzi w Bundeslidze. Drugie miejsce zajmuje Borussia Dortmund, która w sobotnie popołudnie wygrała 3:1 z Arminią Bielefeld. Na trzecim miejscu nieoczekiwanie plasuje się SC Freiburg.

Bayern Monachium - TSH 1899 Hoffenheim 4:0 (2:0)
Bramki: Serge Gnabry 16, Robert Lewandowski 30, Eric Maxim Choupo-Moting 82, Kingsley Coman 87