Liga Europejska: Zagłębie Lubin znów pokonało LC Bruehl Handball i awansowało

Piłka ręczna
Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały LC Bruehl Handball w meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały 33:24 (15:13) LC Bruehl Handball ze Szwajcarii w meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. W pierwszym spotkaniu, które również było rozgrywane w Lubinie, polski zespół zwyciężył 35:19 i teraz zmierzy się z Zwiezdą Zwienigorod z Rosji.

Po piątkowym zwycięstwie 35:19, gdzie formalnie gospodarzem był zespół ze Szwajcarii chociaż mecz był rozgrywany w Lubinie, rewanż był tylko formalnością. Podobnie jak dzień wcześniej, tak też w sobotę spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Zagłębia 3:0. Kolejne fragmenty spotkania były już jednak bardziej wyrównane i w pewnym momencie zespół ze Szwajcarii zmniejszyły nawet straty do jednego gola (10:9). Po przerwie podopieczne trenerki Bożeny Karkut w niespełna dziesięć minut zdobyły siedem goli, a same straciły tylko dwa (22:15) i było już niemal pewne, że także w rewanżu górą będzie polska drużyna.

W trzeciej, ostatniej rundzie eliminacji do fazy grupowej Zagłębie zmierzy się z Zwiezdą Zwienigorod. Pierwszy mecz zaplanowano na 13 listopada w Rosji, a rewanż odpędzie się tydzień później w Lubinie.

Zagłębie Lubin - LC Bruehl Handball 33:24 (15:13)

Pierwszy mecz: 35:19. Awans: Zagłębie Lubin.