MŚ w kolarstwie torowym: Skradziono rowery włoskiej ekipy

Inne
MŚ w kolarstwie torowym: Skradziono rowery włoskiej ekipy
fot. PAP

W nocy z piątku na sobotę skradziono rowery włoskiej reprezentacji w kolarstwie torowym, uczestniczącej w mistrzostwach świata we francuskim Roubaix - poinformowali organizatorzy imprezy oraz dyrekcja bezpieczeństwa publicznego Departamentu Nord (DDSP).

Rowery skradziono z furgonetki zaparkowanej przed hotelem włoskiej ekipy koło Lille, skąd miały być przetransportowane do Włoch. Jak poinformowali organizatorzy, sprzęt należał do zawodników, którzy zakończyli już start w mistrzostwach.

 

"Oni zlekceważyli zalecenie, aby pozostawić rowery na welodromie" - oświadczył agencji AFP Yannick Gomez, zastępca dyrektora DDSP. Z kolei szef włoskiej ekipy Roberto Amadio powiedział dziennikowi "La Gazzetta dello Sport", że hotel był wybrany starannie ze względu na optymalne zabezpieczenia, ale złodzieje poradzili sobie z nimi, bo byli dobrze poinformowani i zorganizowani.

 

Skradziono 20 rowerów o łącznej wartości kilkuset tysięcy euro. Wśród nich były pokryte złotem i z wydrukowanymi w technologii 3D kierownicami, każdy wartości 30 tys. euro, na których Włosi, na czele z Filippo Ganną, startowali w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie. Kolarze Italii zdobyli w tej konkurencji złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio, a w Roubaix potwierdzili swą dominację.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie