PlusLiga: Pierwsza wygrana Czarnych Radom w sezonie

Jakub Bednaruk, trener Czarnych Radom.

Cerrad Enea Czarni Radom i Trefl Gdańsk zmierzyły się w meczu czwartej kolejki PlusLigi. Gospodarze triumfowali 3:1, odnosząc tym samym pierwszą wygraną w aktualnie trwającym sezonie.

Premierowa odsłona była wyrównana do stanu 6:6. W kolejnych akcjach gospodarze zdobyli dwa oczka przewagi 11:9. Gdańszczanie mimo dobrego przyjęcia, mieli kłopoty z zakończeniem pierwszej akcji, nie wyprowadzali kontry i tracili kolejne punkty 17:13. Nie pomogły zmiany, których dokonał Michał Winiarski, jego podopieczni nadal grali nerwowo. Radomianie za to w końcówce podkręcili tempo, swoje akcje kończyli Rafał Faryna oraz Paweł Rusin, powiększając przewagę. Ostatecznie wygrali seta do 19.

W drugiej partii role się odwróciły. Lepiej zaczęli grać skrzydłowi Trefla, punkty zdobywali Mariusz Wlazły oraz Bartłomiej Lipiński i przewaga ich zespołu wzrosła do sześciu oczek 12:6. Tym razem radomianie mieli kłopoty na boisku, głównie z przyjęciem, co uniemożliwiało skuteczną grę na siatce. W końcówce zespół z Radomia odrobił kilka punktów 20:17, jednak ostatnie zdanie należało do przyjezdnych, którzy wygrali seta 25:20.

W secie numer trzy po wyrównanym początku 6:6, podopieczni Jakuba Bednaruka zaczęli odskakiwać rywalom 13:9. Nadal skuteczny w ich zespole był Rafał Faryna, wspomagali go Aleksander Berger oraz Sebastian Warda i w połowie seta prowadzili 16:11. Przy stanie 19:14 gdańszczanie obrobili cztery oczka i zbliżyli się do rywali 19:18. Po kolejnych akcjach był już remis 20:20, a po chwili na prowadzeniu ponownie byli siatkarze z Radomia 24:22. Ci jednak nie wykorzystali dwóch piłek setowych 24:24 i rozpoczęła się zacięta walka o zwycięstwo w tej partii. Ostatecznie udało się to gospodarzom 31:29.

W czwartym secie również górą okazali się siatkarze z Radomia, triumfując 26:24 i tym samym 3:1 w całym meczu. Podopieczni Jakuba Bednaruka odnieśli pierwszą wygraną w sezonie. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Paweł Rusin.

Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 3:1 (25:19, 20:25, 31:29, 26:24)

Cerrad Enea Czarni Radom: Aleksander Berger, Rafał Faryna, Michał Kędzierski, Bartłomiej Lemański, Paweł Rusin, Sebastian Warda - Mateusz Masłowski (libero) - Bartosz Firszt, Daniel Gąsior, Michał Ostrowski, Jakub Sadkowski, Jose Ademar Santana, Maciej Nowowsiak (libero)

Trefl Gdańsk: Pablo Crer, Lukas Kampa, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Moritz Reichert, Mariusz Wlazły - Maciej Olenderek (libero) - Michał Ciok, Łukasz Kozub, Patryk Łaba, Mateusz Mika, Kewin Sasak, Karol Urbanowicz