Premier League: Chelsea rozbiła Norwich

Chelsea rozbiła Norwich.

Prowadząca w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Chelsea Londyn rozgromiła u siebie beniaminka Norwich City 7:0 w meczu 9. kolejki. Hat-trickiem popisał się Mason Mount. Goście są na ostatniej pozycji.

"The Blues" nie dali zamykającemu tabelę Premier League rywalowi szans, mimo że nie mogli zagrać z powodu kontuzji podstawowi napastnicy: Belg Romelu Lukaku i Niemiec Timo Werner. Obaj urazów nabawili się w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Malmoe FF (4:0).

Mount wpisał się na listę strzelców w ósmej i 85. minucie, a także w doliczonym czasie drugiej połowy. Gole zdobyli także Callum Hudson-Odoi (11.), Reece James (42.) i Ben Chilwell (57.), a holenderskiego bramkarza "Kanarków" Tima Krula pokonał również jego kolega z drużyny Maximillian Aarons (62.).

Chelsea powiększyła dorobek do 22 punktów. O cztery mniej ma wicelider Liverpool, który w niedzielę zagra na Old Trafford z Manchesterem United.

Norwich City zgromadziło zaledwie dwa punkty i ma bilans goli 2-23.