Rajd Węgier: Mikołaj Marczyk szósty. Polak z problemami technicznymi

Moto
Rajd Węgier: Mikołaj Marczyk szósty. Polak z problemami technicznymi
fot. PAP
Mikołaj Marczyk

Rosjanin Nikołaj Griazin (VW Polo GTi R5) prowadzi po pierwszym etapie Rajdu Węgier, siódmej rundzie samochodowych mistrzostw Europy. Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) po problemach technicznych jest szósty.

Marczyk, wicelider klasyfikacji generalnej ME już na początku etapu stracił napęd na wszystkie koła i kolejne odcinki specjalne pokonywał jadąc samochodem tylko z przednim napędem. Polak stracił do czołówki raz 30 s, później 25 i w efekcie z czwartej pozycji spadł na 10.

 

Później auto udało się w serwisie naprawić, ostatnie próby sportowe mistrz Polski przejechał już sprawnym samochodem i w klasyfikacji generalnej po pierwszym etapie jest szósty ze stratą 1.07,6 do Griazina.

 

Na drugiej pozycji plasuje się Węgier Norbert Herczig (Skoda Fabia Rally2 Evo) - strata 25,8 s, a trzeci jest znany z WRC Norweg Mads Oestberg (Citroen C3 Rally2) - strata 39,7 s.

 

Pecha miał prowadzący w mistrzostwach Europy Norweg Andreas Mikkelsen (Skoda Fabia Rally2 Evo), zwycięzca ubiegłorocznej edycji imprezy. Na ostatnim sobotnim odcinku przebił oponę, stracił prawie minutę do czołówki i jest siódmy, 20 s za Marczykiem.

 

Przed rundą na Węgrzech w klasyfikacji generalnej ME Mikkelsen zgromadził 176 pkt. Drugi Marczyk - 105 pkt, a trzeci Hiszpan Efren Llarena (Skoda Fabia Rally2 Evo) - 102.

 

Na Węgrzech nie jedzie obrońca tytułu Aleksiej Łukjaniuk (Citroen C3 Rally2). Ze startu wykluczyły go problemy finansowe. Rosjaninowi nie udało się w tym roku zebrać pełnego budżetu na starty, o czym informował już na początku sezonu.

 

W niedzielę w programie jest siedem odcinków specjalnych, pierwsza załoga pojawi się na mecie przed godz. 18.

 

Impreza z bazą w mieście Nyiregyhaza po raz trzeci znalazła się w kalendarzu mistrzostw Europy. Po rundzie na Węgrzech, ostatnią w tegorocznym kalendarzu ME będzie 45. Rajd Wysp Kanaryjskich, zaplanowany w dniach 18-20 listopada. Zazwyczaj był rozgrywany na wiosnę, ale z powodu pandemii COVID-19 został w sezonie 2020 i 2021 przeniesiony na jesień.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie