Serie A: AC Milan pokonał Bolognę. Dwa oblicza Zlatana Ibrahomovicia

AC Milan pokonał na wyjeździe Bolognę 4:2 w 9. kolejce Serie A.

Piłkarze AC Milan pokonali na wyjeździe Bolognę 4:2 w 9. kolejce i przynajmniej do niedzieli będą liderami włoskiej ekstraklasy. W bramce gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski.

W pierwszej połowie Polaka pokonali Brazylijczyk Rafael Leao (16.) i Davide Calabria (35.). Bologna grała od 20. minuty w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył Adama Soumaoro.

Milan być może poczuł się wówczas zbyt pewnie, bo kilka minut po przerwie był już remis. W 49. do własnej bramki głową piłkę posłał Szwed Zlatan Ibrahimovic, a kilka chwil później na 2:2 trafił Gambijczyk Musa Barrow.

Jednak w 58. minucie gospodarze grali już w dziewiątkę, bo za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić również Roberto Soriano. Mimo wszystko długo potrafili uniknąć utraty bramki, ale skapitulowali w 84., kiedy na listę strzelców wpisał się reprezentant Algierii Ismael Bennacer. W końcówce zrehabilitował się Ibrahimovic, ustalając wynik.

Milan ma 25 punktów i o jeden wyprzedza Napoli, który ma komplet zwycięstw w ośmiu spotkaniach. Drużyna Piotra Zielińskiego i Huberta Idasiaka, która w czwartek pokonała Legię Warszawa 3:0 w Lidze Europy, w niedzielę zagra w stolicy Włoch z Romą. Tego dnia odbędzie się również najciekawiej zapowiadający się w ten weekend mecz broniącego tytułu Interu Mediolan z Juventusem Turyn.