Finał Superpucharu Włoch: Trentino - Monza. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
Finał Superpucharu Włoch: Trentino - Monza. Transmisja TV i stream online
fot. PAP/EPA
Finał Superpucharu Włoch: Trentino - Monza. Transmisja TV i stream online

To niedzielne spotkanie zadecyduje o tym, który z czołowych włoskich zespołów cieszył się będzie ze zdobycia Superpucharu kraju. Przed rokiem po zwycięstwo w finale sięgnęli siatkarze Sir Safety Conad Perugii, której barw broni Wilfredo Leon. Transmisja TV i stream online meczu Itas Trentino - Vero Volley Monza na Polsat Sport News i Polsat Box Go.

Itas stracił pół składu – Giannelli odszedł do Perugii, Abdel Aziz do Modeny, Lucarelli do Lube. Został „tylko” Alessandro Michieletto, do którego dołączył inny, włoski mistrz Europy Daniele Lavia oraz leciwy, coraz niżej skaczący, ale ciągle świetny Matej Kazijski i… zadziałało z nawiązką. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Superpuchar Włoch: Sensacje w półfinałach. Porażka drużyny Wilfredo Leona

 

Zaskoczeniem dla niektórych sympatyków siatkówki może być fakt, że z pierwszego meczu półfinałowego, rozgrywanego między drugą a trzecią drużyną ubiegłego sezonu, to właśnie ta, w teorii gorsza, okazała się finalnie lepiej dysponowana. Trentino pewnie pokonało Perugię 3:0 i już w niedzielę zamelduje się w finale.

 

Vero Volley Monza, choć musiała oddać Adisa Lagumdziję, wcale nie jest słabsza niż w poprzednim sezonie. Niemiec Georgy Grozer, choć najlepsze lata ma za sobą, wciąż ma wiele do udowodnienia. Stracił miejsce w Piacenzie i kontrakt na pół miliona euro, ale wciąż potrafi być zabójczo skuteczny.

 

Jeśli kogoś zdziwił wynik pierwszego półfinału, to cóż powiedzieć o wyniku drugiego? Zapewne w drużynie Lube Civitanova absolutnie nikt nie spodziewał się porażki w turnieju, a na pewno nie w takiej fazie rozgrywek, jak półfinał. Okazało się jednak, że faworyt do wygrania Superpucharu Włoch, musiał obejść się smakiem i uznać wyższość "underdoga" z Monzy, który pokonał Lube 3:1.

 

 

Trentino mierzyło się z Monzą w ubiegłym sezonie dwukrotnie. Najpierw we własnej hali 3:2 wygrała Monza, następnie to Itas odpłacił się tym samym i pokonał rywala u siebie - również 3:2.

 

Transmisja TV i stream online meczu Itas Trentino - Vero Volley Monza na Polsat Sport News i Polsat Box Go od godziny 16:00.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie