GP USA: Max Verstappen wygrał kwalifikacje w Austin

Moto
Max Verstappen wygrał kwalifikacje przed GP USA.

Holender Max Verstappen (Red Bull) zdobył dziewiąte pole position w tym sezonie, wygrywając kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix USA. Na torze w Austin wyprzedził obrońcę tytułu mistrza świata Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (Mercedes).

Trzecie miejsce zajął Meksykanin Sergio Perez (Red Bull). Obok niego w drugiej linii startowej stanie Charles Leclerc z Monako (Ferrari), który wprawdzie miał piąty czas, ale skorzystał z przesunięcia na dalszą pozycję czwartego w kwalifikacjach Fina Valtteriego Bottasa (Mercedes), ukaranego wcześniej za zmianę silnika.

Walka o tytuł toczy się praktycznie tylko między Verstappenem i siedmiokrotnym mistrzem świata Hamiltonem. Po 16 z 22 wyścigów Holender ma sześć punktów przewagi nad Brytyjczykiem.

Wyścigi o Grand Prix USA na torze w Teksasie odbywają się od 2012 roku. Z ośmiu dotychczas rozegranych pięć wygrał Hamilton, ale po raz ostatni w 2017 roku.