EBL: King Szczecin wygrał we Włocławku

Koszykówka
EBL: King Szczecin wygrał we Włocławku
fot. PAP
King wygrał we Włocławku.

Ciekawe spotkanie Energa Basket Ligi we Włocławku! King Szczecin kontrolował niedzielny mecz i pokonał ostatecznie Anwil 89:80.

Przyjezdni bardzo dobrze weszli w ten mecz, a po dobitce Sherrona Dorsey-Walkera prowadzili 7:0. Dopiero po trzech minutach przerwał to Kyndall Dykes. Po późniejszej trójce Jakuba Schenka przewaga Kinga wynosiła jednakjuż osiem punktów. Anwil krok po kroku odrabiał straty, a po rzutach wolnych Kavella Bigby-Williamsa po 10 minutach było już tylko 15:18. W drugiej kwarcie szczecinianie ponownie uciekali na sześć punktów dzięki trójce Pawła Kikowskiego. Po chwili różnica wzrosła nawet do dziewięciu punktów po zagraniu Djoko Salicia. Włocławianie mieli spore problemy z atakiem, w zasadzie tylko Dykes potrafił odrabiać straty. Ostatecznie po pierwszej połowie było 41:33 dla zespołu trenera Arkadiusza Miłoszewskiego.

 

Zaraz na początku trzeciej kwarty Luke Petrasek przełamał niemoc gospodarzy w rzutach z dystansu. Po kilku minutach ten sam zawodnik podobnym rzutem doprowadził do wyrównania. King ciągle był jednak zespołem z inicjatywą ofensywną - po dwóch trójkach z rzędu Dorsey-Walkera przewaga ponownie wynosiła 10 punktów. Po chwili wzrosła ona aż do 15 punktów dzięki trafieniu Filipa Matczaka. Po 30 minutach było ostatecznie 52:62. W kolejnej części spotkania świetnie prezentował się Djoko Salić, a to pozwalało nawet na 16 punktów przewagi. Anwil nie potrafił odnaleźć swojego rytmu i dopiero kolejny zryw Dykesa pomagał temu zespołowi. Ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza walczyła do samego końca, zbliżając się na zaledwie pięć punktów. King w końcówce często stawał na linii rzutów wolnych i nie zawsze był skuteczny. Ostatecznie jednak zwyciężył 89:80.

 

 

Najlepszym graczem gości był Sherron Dorsey-Walker z 19 punktami, 7 zbiórkami i 6 przechwytami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Kyndall Dykes - zdobył 29 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst.

 

Anwil Włocławek - King Szczecin 80:89 (15:18, 18:23, 19:21, 28:27)

 

Anwil Włocławek: Kyndall Dykes 29, Luke Petrasek 13, James Bell 14, Jonah Mathews 9, Kavell Bigby-Williams 8, Kamil Łączyński 3, Sebastian Kowalczyk 2, Szymon Szewczyk 2, Maciej Bojanowski 0, Marcin Woroniecki 0.

 

King Szczecin: Sherron Dorsey-Walker 19, Djoko Salic 18, Filip Matczak 17, Jakub Schenk 12, Paweł Kikowski 12, Stacey Davis 9, Kacper Borowski 2, Michał Kroczak 0, Mateusz Bartosz 0.

 

plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie