Ligue 1: Remis w meczu Olympique Marsylia - PSG. Nieuznany gol Milika

Arkadiusz Milik w barwach Marsylii.

Olympique Marsylia i PSG podzieliły się w niedzielę punktami w hicie Ligue 1. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W pierwszych 20 minutach sędzia anulował dwa gole. Najpierw do własnej siatki trafił Leo Peres, ale sędzia - na szczęście dla gospodarzy - dopatrzył się spalonego. Kilka minut później swojego gola strzelił Arkadiusz Milik, jednak i tym razem okazało się, że bramka nie została uznana z pozycji spalonej. W kolejnych minutach Leo Messi i spółka starali się otworzyć wynik, jednak nieskutecznie - do przerwy bez bramek.

Sytuacja gości mocno skomplikowała się w 57. minucie. Wówczas czerwoną kartkę zobaczył bowiem Achraf Hakimi, który powstrzymał groźny atak gospodarzy. Choć Marsylia grała w przewadze jednego zawodnika i miała sporą przewagę, podopieczni Jorge Sampaoliego nie zdołali pokonać faworytów. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Milik na murawie przebywał przez 78 minut - wówczas na boisku w jego miejsce pojawił się Bamba Dieng.

PSG, mimo straty punktów, ma siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Lens. W niedzielę wicelider pokonał Metz (4:1), a kolejnego gola w sezonie strzelił Przemysław Frankowski.

Olympique Marsylia - PSG 0:0

Czerwona kartka: Hakimi 57