WTA w Moskwie: Trzeci w sezonie tytuł Anett Kontaveit

Anett Kontaveit

Anett Kontaveit pokonała rosyjską tenisistkę Jekaterinę Aleksandrową 4:6, 6:4, 7:5 i triumfowała w halowym turnieju WTA w Moskwie. To trzeci tytuł 25-letniej Estonki w tym sezonie, a czwarty w karierze.

Kontaveit wcześniej w tym roku zwyciężyła w Cleveland i Ostrawie. Za sukces w stolicy Rosji otrzyma prawie 70 tys. dolarów premii oraz 470 punktów do rankingu WTA, dzięki czemu w poniedziałkowym notowaniu zamelduje się na 14. miejscu, co oznaczać będzie wyrównanie najlepszego osiągnięcia w karierze.

W klasyfikacji tego sezonu tenisistka z Tallinna przesunęła się na 10. lokatę, dzięki czemu wciąż ma szansę na udział w WTA Finals w meksykańskiej Guadalajarze. Pierwszy występ w mastersie zapewniła sobie już wcześniej Iga Świątek.

Zajmująca dotychczas 37. miejsce na liście światowej 26-letnia Aleksandrowa po raz trzeci grała w finale zawodów WTA. Przed rokiem wygrała w Shenzen, a porażki doznała również w 2018 roku w Linzu.