Nietypowe przygotowania rugbistek Fidżi. Robiły to w bazie wojskowej

Inne
Nietypowe przygotowania rugbistek Fidżi. Robiły to w bazie wojskowej
fot. PAP
Rugbistki Fidżi rozpoczęły w nietypowym miejscu przygotowania do Pucharu Świata w rugby union 2022.

Rugbistki Fidżi, które na igrzyskach w Tokio zdobyły historyczny, pierwszy medal w tej dyscyplinie (w odmianie siedmioosobowej) - brązowy, rozpoczęły w nietypowym miejscu przygotowania do Pucharu Świata w rugby union 2022. Trenują w błocie, w bazie marynarki wojennej Fidżi w Togalevu.

Na stronie internetowej federacji Fidżi Rugby Union szkoleniowiec reprezentacji kobiet Senirusi Seruvakula zdradził, jaki był cel takiego treningu:

 

„Chodziło przede wszystkim o nawiązanie więzi w zespole, budowanie atmosfery, sprawdzenie jak funkcjonuje grupa w ekstremalnych warunkach. Jestem z dziewczyn naprawdę dumny” - powiedział szkoleniowiec, dodając, że rugbistki wykonały wszystkie zadania i ćwiczenia zlecone im przez instruktorów Marynarki Wojennej, m.in. czołgały się w błocie, przeciągały linę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gareth Baber opuszcza Fidżi. Trener mistrzów olimpijskich nie przedłuży kontraktu

 

Puchar Świata w rugby 15-osobowym odbędzie jesienią przyszłego roku w Nowej Zelandii. Zawodniczki Fiji nigdy jeszcze nie zdobyły medalu w tej imprezie rozgrywanej od 1991 co cztery lata. Najwięcej, bo pięć razy, triumfowały Nowozelandki.

 

Rugby jest sportem narodowym Fidżi, ale bohaterami byli do tej pory przede wszystkim rugbiści. W odmianie siedmioosobowej zdobyli złoto na igrzyskach w Rio de Janeiro (2016), gdy dyscyplina ta zadebiutowała w programie olimpijskim i powtórzyli sukces w Japonii. Brązowy medal kobiet w Tokio spowodował ogromny wzrost zainteresowania drużyną rugbistek.

 

O popularności rugby w tym wyspiarskim kraju świadczy to, że chorążymi podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio byli kapitan ekipy kobiet Rusila Nagasau oraz Jerry Tuwai, mistrz olimpijski, zawodnik dekady według światowej federacji.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie