TAURON Liga: Kolejna wygrana Developresu Bella Dolina Rzeszów

Anna Kalandadze z nagrodą MVP.

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów dopisały do swojego dorobku kolejne trzy punkty w ramach rozgrywek TAURON Ligi. Tym razem siatkarki z Rzeszowa bez straty seta pokonały #VolleyWrocław.

Przez długi czas pierwszego seta wrocławianki toczyły wyrównany pojedynek ze świeżo upieczonym zdobywcą Superpucharu Polski. Bardzo dobrze w ekipie z Dolnego Śląska spisywały się środkowe mając 100 procentową skuteczność ataku, czego nie można powiedzieć os skrzydłowych. Zwłaszcza zawodziła Aleksandra Rasińska, która w ub. sezonie reprezentowała barwy Developresu. W I secie skończyła 2 na 10 ataków. Przy stanie 18:18 rzeszowianki włączyły piąty bieg zdobywając sześć punktów z rzędu. Świetnie zagrywała Ana Kalandadze, a w ataku nie myliła się Jelena Blagojević. Wrocławianki wyraźnie się pogubiły oddając w I secie aż 8 punktów po własnych błędach, z czego połowa w ataku.

Drugą partię Developres rozpoczął od prowadzenia 5:1, rywalki tylko na moment złapały nieco dystans. W kluczowym momencie górą była już ekipa trenera Stephane Antigi, w której na dobre rozkręciła się Brazylijska atakująca Bruna Honorio. Rzeszowianki poszły za ciosem w kolejnym secie i już na początku osiągnęły wysoką przewagę 7:3 i spokojnie już kontrolowały przebieg meczu do końca.

Developres Bella Dolina Rzeszów – #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:18, 25:15)

Developres Bella Dolina Rzeszów: Bruna Honorio Marques, Jelena Blagojevic, Anna Stencel, Katarzyna Wenerska, Anna Kalandadze, Magdalena Jurczyk - Aleksandra Szczygłowska (libero) – Dominika Witowska, Izabella Rapacz, Julia Bińczycka.

#VolleyWrocław: Aleksandra Rasińska, Andrea Kossanyiova, Izabela Bałucka, Natalia Murek, Anna Kaczmar, Karolina Fedorek – Agnieszka Adamek (libero) – Marta Wellna, Adrianna Szady, Aleksandra Gromadowska, Joanna Chorąża, Julia Stancelewska.

MVP: Anna Kalandadze