ATP Finals: Zakwalifikował się Matteo Berrettini, zostały dwa miejsca. Co z Hubertem Hurkaczem?

Włoch Matteo Berrettini jest szóstym tenisistą, który zapewnił sobie prawo startu w kończącym sezon turnieju ATP Finals w Turynie (14-21 listopada). Do obsadzenia pozostały jeszcze dwa miejsca, a szansę na awans do tej imprezy ma Hubert Hurkacz.

Berrettini zapewnił sobie kwalifikację do Turynu po tym, jak awansował do 2. rundy turnieju ATP w Wiedniu. 25-letni tenisista, który w ATP Finals zagra po raz drugi w karierze, pokonał Australijczyka Alexeia Popyrina 7:6 (7-3), 6:3.

Oprócz niego pewni udziału w turnieju są: lider światowego rankingu Serb Novak Djokovic, Rosjanin Daniił Miedwiediew, Grek Stefanos Tsitsipas, Niemiec Alexander Zverev i inny reprezentant Rosji Andriej Rublow.

Siódme miejsce w rankingu Race to Turin zajmuje Norweg Casper Ruud, ósme - Hiszpan Rafael Nadal, a dziewiąte - Hurkacz. Nadal zakończył już jednak występy w tym sezonie z powodu kontuzji, dlatego Polakowi wystarczy utrzymanie obecnej pozycji.

Wrocławianin, półfinalista tegorocznego wielkoszlemowego Wimbledonu, w poniedziałek przegrał z Brytyjczykiem Andym Murrayem 4:6, 7:6 (8-6), 3:6 w 1. rundzie halowego turnieju w Wiedniu.