Fortuna Puchar Polski: Gol w doliczonym czasie rozstrzygnął starcie Lechia – Arka

Lechia Zielona Góra – Arka Gdynia 0:1.

Lechia Zielona Góra przegrała z Arką Gdynia 0:1 w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Trzecioligowcy długo toczyli wyrównaną walkę z przedstawicielami zaplecza ekstraklasy. Pachniało nawet dogrywką, jednak trafienie Jerzego Tomala w doliczonym czasie gry przesądziło o awansie gdynian.

Trener Arki Ryszard Tarasiewicz wymienił całą jedenastkę w porównaniu z ostatnim meczem Fortuna 1 Ligi z Apklan Resovią (2:0). W wyjściowym składzie znalazł się m.in. Jerzy Tomal. Osiemnastolatek w doliczonym czasie gry popisał się efektownym strzałem z narożnika pola karnego w okienko bramki rywali.

To trafienie, po którym arbiter zakończył mecz, rozstrzygnęło sprawę awansu. Wynik przysłonił przeciętną grę gdynian w tym spotkaniu. W pierwszej połowie goście nie potrafili swej przewagi udokumentować bramką. Po przerwie na boisku pojawił się Mateusz Żebrowski i w 64. minucie umieścił piłkę w siatce rywali; okazało się jednak, że był na spalonym i sędzia gola nie uznał. W drugiej połowie śmielej też atakowali gospodarze, ale również nie byli w stanie kilku udanych akcji zamienić na bramkę. Wynik uległ zmianie dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu...

Lechia Zielona Góra – Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: Tomal 90+4

Lechia: Wojciech Fabisiak - Maciej Maćkowiak, Jakub Budziński, Rafał Ostrowski, Jakub Babij, Mariusz Kaczmarczyk (85. Kajetan Frankowski) - Bartosz Konieczny, Mykyta Łoboda, Martins Ekwueme, Artur Małecki - Przemysław Mycan. Trener: Andrzej Stawicki.

Arka: Kacper Krzepisz - Jerzy Tomal, Adam Danch, Haris Memić, Fabian Hiszpański (69. Luis Valcarce) - Kacper Skóra, Paweł Sasin, Marcus Vinícius, Artur Siemaszko (77. Mateusz Stępień) - Néstor Gordillo (46. Mateusz Żebrowski), Karol Czubak (77. Maciej Rosołek). Trener: Ryszard Tarasiewicz

Żółte kartki: Łoboda, Ekwueme - Sasin, Hiszpański, Memic