Matty Cash o krok od obywatelstwa. Debiut już w listopadzie?

Piłka nożna
Matty Cash o krok od obywatelstwa. Debiut już w listopadzie?
fot. PAP
Matty Cash (z lewej) wkrótce zadebiutuje w reprezentacji Polski.

Zawodnik Aston Villi Matty Cash wkrótce otrzyma polskie obywatelstwo. Wniosek o paszport podpisał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Procedura przebiegła nieco szybciej, niż zakładano, dlatego wkrótce może otrzymać powołanie na listopadowe zgrupowanie reprezentacji.

We wtorek doszło do przełomu w sprawie obywatelstwa Casha. Anglik ma otrzymać polskie obywatelstwo, dzięki szybkiej interwencji wojewody i prezydenta. Oznacza to, że będzie mógł wystąpić w spotkaniach reprezentacji Polski z Andorą i Węgrami.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Matty Cash chce grać do Polski? Zbigniew Boniek ma ciekawą teorię...

Informację tę potwierdził również prezes PZPN Cezary Kulesza. "Cieszymy się, że zawodnik będzie wkrótce do dyspozycji Paulo Sousy" - napisał.

 

W sobotę Cash spotkał się z selekcjonerem w hotelu Marriott County Hall. W piątek obrońca Aston Villi rozgrywał spotkanie w stolicy Anglii, dlatego była to świetna okazja na spotkanie się z polską społecznością i Paulo Sousą.

Zawodnik Aston Villi wkrótce będzie mógł wystąpić o paszport tymczasowy. Ten dokument da mu już pełne uprawnienie do reprezentowania Biało-Czerwonych.

Mający polskie pochodzenie Cash to urodzony w Slough pod Londynem boczny obrońca, mogący występować również jako skrzydłowy. Do 2020 roku grał w Nottingham Forest, skąd przeszedł do Aston Villi.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie