Matty Cash podziękował prezesowi PZPN za pomoc i zabrał głos ws. debiutu w reprezentacji. Zrobił to... po polsku

Piłka nożna
Matty Cash podziękował prezesowi PZPN za pomoc i zabrał głos ws. debiutu w reprezentacji. Zrobił to... po polsku
fot. PAP/PA
Piłkarz Aston Villi Matty Cash.

Piłkarz Aston Villi Matty Cash nie krył radości z podpisania przez wojewodę mazowieckiego Konstantego Radziwiłła aktu uznania polskiego obywatelstwa. - Już nie mogę doczekać się, kiedy założę koszulkę z orłem na piersi - napisał na Twitterze 24-letni sportowiec.

We wtorkowej uroczystości wzięli udział prezydent Andrzeja Duda i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. - W piątek rozmowa z Prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, a dziś decyzja o uznaniu obywatelstwa Matty'ego Casha. Gratuluję i życzę powodzenia na boisku! - napisał Duda.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Matty Cash chce grać do Polski? Zbigniew Boniek ma ciekawą teorię...

 

Urodzony w Slough pod Londynem piłkarz polskiego pochodzenia zamieścił dwa osobne wpisy po polsku, skierowane do prezydenta oraz prezesa PZPN.

 

- Dziękuję, Panie Prezydencie. To zaszczyt i niezwykle ważna chwila dla mnie i mojej rodziny. Na boisku dam siebie wszystko. Do boju Polsko! - napisał w pierwszym, a w drugim dodał: - Dziękuję, Panie Prezesie, za okazaną pomoc. Już nie mogę doczekać się, kiedy założę koszulkę z orłem na piersi.

 

 

Cash to boczny obrońca, mogący występować również jako skrzydłowy. Do 2020 roku grał w Nottingham Forest, skąd przeszedł do Aston Villi. W piątek wieczorem selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa obserwował jego występ na stadionie Arsenalu. Ekipa z Birmingham przegrała 1:3.

 

Portugalski szkoleniowiec nie ukrywał, że zależy mu na pozyskaniu Casha do kadry. Być może piłkarz będzie już do jego dyspozycji na listopadowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 z Andorą i Węgrami.

A.J., PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie