Pekin 2022: Opublikowano pierwsze zasady bezpieczeństwa zdrowotnego

Zimowe
Pekin 2022: Opublikowano pierwsze zasady bezpieczeństwa zdrowotnego
fot. PAP

Organizatorzy igrzysk w Pekinie wraz z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim na sto dni przed rozpoczęciem imprezy opublikowali pierwsze "przewodniki" - osobne dla sportowców i działaczy, dotyczące zasad bezpieczeństwa zdrowotnego w związku z pandemią COVID-19.

Wszystkie osoby wcześniej zaszczepione (minimum 14 dni przed przylotem) nie będzie obowiązywać 21-dniowa kwarantanna po przybyciu do Chin. Wszyscy będą jednak poddawani codziennym testom na obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szczepienie przeciw COVID-19 warunkiem startu w igrzyskach. Gdzie wprowadzono taką zasadę?

 

Przemieszczanie się podczas rywalizacji olimpijskiej będzie mogło odbywać się jedynie wyznaczonymi przez organizatorów środkami transportu do konkretnych miejsc. Zasada ta obowiązywać będzie zarówno w Pekinie (łyżwiarstwo, hokej, curling), jak i dwóch innych lokalizacjach olimpijskich: Yanqing (konkurencje alpejskie) i Zhangjiakou (biegi narciarskie, kombinacja, skoki, biathlon, snowboard).

 

Zasady z protokołów bezpieczeństwa będą obowiązywać zarówno w obiektach sportowych, jak i miejscach treningowych oraz w wiosce olimpijskiej.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie